Poznań – Miał być sprawca kolizji, a przewoził kradzione elementy samochodu

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który przewoził części od skradzionego samochodu. Wartość odzyskanych rzeczy to prawie 200 tys. złotych. Teraz 63-latek odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.
Koronawirus
wielkopolskie
3250
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

16 września br. policjanci z Poznania otrzymali zgłoszenie, że w Przeźmierowie doszło do kolizji, a spraca odjechał z miejsca zdarzenia samochodem typu bus.. Do komendy dzwoniło kilka osób, które podawały te same informacje. Na miejsce natychmiast udały się patrole policyjne. Jeden z nich zauważył samochód, który odpowiadał opisowi zgłaszających interwencje świadków.

Jednak już po chwili okazało się, że funkcjonariusze musieli zatrzymać jego kierowcę. Nie był on co prawda sprawcą kolizji, ale po sprawdzeniu przewożonego bagażu, okazało się części samochodowe, który były w bagażniku pochodzą z kradzieży. Elementy skradzionego samochodu oraz bus, którym były one przewożone zostały zabezpieczone do dalszych czynności.

De facto kilkanaście minut później okazało się, że sygnały od mieszkańców również okazały się prawdziwe. Kolejny patrol drogówki zatrzymał innego kierowcę busa, który jechał samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Także on został zatrzymany i odpowie za swoją nieodpowiedzialną jazdę samochodem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3250
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany