Poznań – Zarzuty za przestępczość samochodową

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową zatrzymali osoby, które w warsztacie samochodowym przerabiały cechy identyfikacyjne skradzionego auta. Zatrzymano 11 osób, z czego 3 usłyszały zarzuty związane z paserstwem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
wielkopolskie
3076
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

10 lutego br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 10 osób. Ich praca miała związek z realizacją, jakie miała miejsce w jednym z poznańskich warsztatów samochodowych na terenie poznańskiego Piątkowa.

Gdy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową weszli na teren warsztatu, zastali w nim 10 osób. Mężczyźni byli w trakcie przerabiania numerów identyfikacyjnych VW Sharana i rozcinania jego poszczególnych części. W warsztacie policjanci znaleźli też urządzenia do zagłuszana telefonów.

Jak się okazało podczas dalszej pracy funkcjonariuszy, samochód został 5 dni wcześniej skradziony z terenu Niemiec. Gdy auto dotarło do Polski miało mieć przerobione numery VIN, tak aby był gotowy do dalszej sprzedaży.

Wszystkie osoby, które policjanci zastali w warsztacie zostały zatrzymane. Kilkanaście godzin później zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę, który miał związek ze sprawą. 3 osoby usłyszały zarzuty paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3076
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany