19 listopad 2019

Poznań – Zatrzymani za kradzież reflektorów - video

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto w tydzień rozpracowali sprawę znikających przednich reflektorów z busów i aut osobowych. Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech młodych poznaniaków. Straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ok. 40 tys. zł. Mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto rozpracowali sprawę znikających przednich reflektorów z busów i aut osobowych. W trakcie długiego weekendu od 9 do 11 listopada br. do dyżurnego z Nowego Miasta zgłosiło się pięciu właścicieli samochodów, którym ukradziono przednie lampy. Funkcjonariusze pracujący na miejscach zdarzenia ustalili, że we wszystkich zgłoszonych przypadkach sprawcy działali w taki sam sposób, do samochodów włamywali się w nocy, wybijali szyby, po czym otwierali maski aut i wykręcali reflektory.

Ponadto policjanci szybko dowiedzieli się jakim samochodem mogli poruszać się sprawcy. Okazało się, że pojazd był wypożyczony na tzw. słupa. W rzeczywistości jeździło nim trzech młodych poznaniaków. Już 13 listopada br. stróże prawa zatrzymali dwóch z nich. Kilka dni potem trzeci z mężczyzn zgłosił się sam na komisariat.

Poznaniacy w wieku 19, 20 i 21 lat usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W sumie policjanci udowodnili im włamanie do 9 pojazdów, również z terenu Kórnika i Swarzędza. Straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ok. 40 tys. zł. Młodzi mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Dominika Pupkowska-Bral

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany