28 listopad 2019

Poznań - Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

fot. KMP w Poznaniu
Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość wszystkich ubrań wyceniono na ok. jeden milion złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do lat 5.
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że do sprzedaży oferowane są towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogą wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Podczas kontroli stoisk, policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek o wartości ok. jednego miliona złotych. Jak się okazało oferowane do sprzedaży ubrania i obuwie nie miały nic wspólnego z oryginałami. Towar ten nie trafi już do klientów.

Podczas intensywnych działań policjantów zatrzymano czterech obywateli Bułgarii. Ponadto zatrzymani nie posiadali stosownych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do lat 5.

RL.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany