24 październik 2019

Poznań - Policjanci zatrzymali włamywaczy

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w kradzieży z włamaniem do jubilera. Trzech mężczyzn i kobieta zostali zatrzymani niedługo po włamaniu. Za o przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.
Koronawirus
wielkopolskie
2850
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

11 października br. policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu zatrzymali 4 osoby w związku z włamaniem do jubilera w centrum miasta. Policjanci byli w trakcie nocnego patrolu ulicami Poznania. W pewnym momencie na jednej z ulic zauważyli 3 osoby, które rozpoznali z wcześniej prowadzonych spraw. Postanowili sprawdzić co jest powodem spaceru o 3 nad ranem. Nagle obserwowani mężczyźni weszli do jednej z bram. Dołączyła do nich również kobieta. Policjanci zaparkowali samochód i rozpoczęli poszukiwania. Podczas patrolowania ulic usłyszeli dźwięk sklepowego alarmu. Natychmiast pobiegli w tamtym kierunku.

Gdy byli już blisko, wprost na nich wyszedł zamaskowany mężczyzna z łomem w ręce i wystającą z kieszeni biżuterią. Został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że przed chwilą zatrzymany razem ze swoimi kolegami i koleżanką włamali się do jubilera. Zabrali biżuterię i uszkodzili wyposażenie salonu. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyki, a także przewodnik z psem służbowym, który zaprowadził policjantów do jednej z bram. Tam kryminalni postanowili zaczekać na wspólników zatrzymanego. W pewnym momencie zauważono kilka osób, które się rozdzieliły.

Policjanci kryminalni wspomagani przez kolegów z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu szybko zatrzymali pozostałą trójkę. Wszyscy trafili na komisariat gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Całość skradzionego mienia została odzyskana. Dodatkowo podczas przeszukania jednego z mieszkań, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście gramów marihuany. Zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Maciej Święcichowski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
2850
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-04 17:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-04 20:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska w...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 11:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany