kategoria: Na Sygnale
11 czerwiec 2024

Poznań/Grunwald - Kolejni złodzieje studzienek kanalizacyjnych w rękach policjantów

zdjęcie: Poznań/Grunwald - Kolejni złodzieje studzienek kanalizacyjnych w rękach policjantów / fot. KMP w Poznaniu
fot. KMP w Poznaniu
Policjanci Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kilkunastu pokryw studzienek kanalizacyjnych. Łupem złodziei padło mienie o wartości niemal 10 tys. złotych. Złodziejom zależało jedynie na szybkim zysku, nie zważając na to, że swoim zachowaniem mogli pozbawić kogoś życia bądź zdrowia, jeśli doszłoby do nieszczęśliwego wypadku. Odpowiedzą teraz za swoje czyny przez sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W połowie maja br. kryminalni z komisariatu przy ul. Rycerskiej w Poznaniu zatrzymali dwóch mieszkańców naszego miasta, podejrzanych o kradzież co najmniej 11-tu żeliwnych studzienek kanalizacyjny. Ich wartość wynosiła prawie 10 tys. złotych. Jak ustalili policjanci do zdarzeń doszło na terenie poznańskiego Grunwaldu w okresie między marcem a majem br.

Pierwszy ze sprawców 78-latek, znany dobrze poznańskim policjantom ze wcześniejszych występków przeciwko prawu - wpadł na gorącym uczynku kradzieży studzienek 15 maja br. Skradzione pokrywy chował w bagażniku swojego samochodu, którym przyjechał na miejsce przestępstwa. Został zatrzymany, a mundurowi odzyskali mienie.

Dalej na podstawie zebranego materiału oraz działań operacyjnych - policjanci z Grunwaldu wytypowali drugiego amatora cudzego mienia. Okazało się, że mężczyźni działali razem. Dwa dni później kryminalni w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej. W trakcie czynności okazało się, że jest to 48-latek, który miał związek z tymi kradzieżami.

Złodziejom zależało jedynie na szybkim zysku, nie zważając na to, że swoim zachowaniem mogli pozbawić kogoś życia bądź zdrowia, jeśli doszłoby do nieszczęśliwego wypadku. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili przestępczemu duetowi łącznie po cztery zarzuty kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
14.1°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany