14 listopad 2022

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie ataku na kierowcę biskupa

zdjęcie: Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie ataku na kierowcę biskupa / fot. PAP
fot. PAP
Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania w niedzielę w Myślenicach zabójstwa 56-letniego mężczyzny - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Chodzi o atak na kierowcę bp. Roberta Chrząszcza, do którego doszło podczas wizyty kanonicznej w Myślenicach.
REKLAMA

Według wstępnych ustaleń prokuratury w niedzielę w okolicy kościoła pw. Podniesienia Krzyża w Myślenicach 30-letni sprawca zadał 56-letniemu mężczyźnie dwa ciosy - jedno w okolice twarzy, a drugie w okolice lewego obojczyka.

"Uzyskano opinie biegłego sądowego, z której wynika, iż pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ran kłutych głowy, klatki piersiowej oraz rany ciętej opuszka kciuka lewego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres trwający powyżej 7 dni" - podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Dodaje, że stan zdrowia pokrzywdzonego aktualnie jest stabilny i w poniedziałek zostanie on przesłuchany w szpitalu przez prokuratora.

Do ataku doszło w niedzielę podczas oficjalnej wizyty kanonicznej w Myślenicach, kiedy kierowca - mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej - wysiadał z samochodu zaparkowanego tuż przy kościele. Jak przekazywała PAP zaraz po zdarzeniu małopolska policja, "do mężczyzny podbiegł napastnik z ostrym narzędziem i zadał nim kilka ciosów, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia".

Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza w stanie poważnym został przetransportowany do szpitala. W niedzielę późnym wieczorem rzecznik Archidiecezji Krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski poinformował PAP - powołując się na informację, jaką przekazał mu szpital - że "po wszelkich działaniach medycznych w szpitalu myślenickim stan pacjenta jest stabilny".

Przez kilka godzin funkcjonariusze z całego województwa poszukiwali sprawcy ataku. 30-latek został zauważony przez jednego z policjantów biorących udział w poszukiwaniach tuż po godz. 18. Napastnik szedł poboczem ulicy. Został zatrzymany i przewieziony do myślenickiej komendy. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, był pijany. Na miejscu został również zabezpieczony użyty przez niego nóż.

"Po przesłuchaniu pokrzywdzonego podjęta zostanie decyzja w zakresie przedstawienia zarzutów, a następnie wykonane zostaną czynności z udziałem podejrzanego oraz podjęta zostanie decyzja w zakresie skierowania wniosku w przedmiocie stosowania środka zapobiegawczego" - informuje prokuratura.(PAP)

autorka: Julia Kalęba

juka/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
1.7°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:51
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
CK Nowe Amore, Poznań, ul....
wstęp biletowany