kategoria: Na Sygnale
6 czerwiec 2024

Przekroczył prędkość w warunkach recydywy- 22-latek otrzymał wysoki mandat i punkty karne

zdjęcie: Przekroczył prędkość w warunkach recydywy- 22-latek otrzymał wysoki mandat i punkty karne / fot. KMP w Poznaniu
fot. KMP w Poznaniu
1600 zł mandatu i 9 punktów karnych – to kara jaka spotkała mężczyznę, który w warunkach recydywy pędził ulicami Poznania przekraczając dopuszczalną prędkość o 37 km/h. To nie było pierwsze naruszenie przepisów ruchu drogowego przez tego kierowcę. W maju br. zostało mu zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.
REKLAMA

Dzisiaj, tj. 06.06.2024r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Mercedes, który w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej, niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykonany przez policjantów wskazał, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach, mundurowi dowiedzieli się, że 22-latek działał w warunkach recydywy. Nie dalej niż miesiąc temu, zostało mu zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h na okres trzech miesięcy.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na kierowcę mandat karny w warunkach „recydywy”. Oznacza to, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 1600 zł mandatu oraz 9 punktów karnych. W polskim prawie taka sytuacja występuje wtedy, gdy kierowca po raz drugi w ciągu 2 lat popełni wykroczenie drogowe o tym samym charakterze.

PRZYPOMINAMY !

Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnych w skutkach wypadków drogowych. Prowadząc samochód lub inny pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych osób. BĄDŹMY ROZWAŻNI NA DRODZE !

sierż.sztab. Anna Klój/ŁP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany