Sprawcy rozboju w areszcie

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec listopada br. na ogródkach działkowych znajdujących się na terenie dzielnicy. Obydwaj podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat więzienia.
REKLAMA

28 listopada wieczorem policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na terenie ogródków działkowych znajdujących się na terenie dzielnicy. Jak się okazało dwaj zamaskowani sprawcy weszli do jednego z domów i sterroryzowali mieszkańców – starszą kobietę oraz jej dorosłego wnuka, który został raniony nożem. Napastnicy zmusili domowników do wydania pieniędzy i uciekli. Rany pokrzywdzonego mężczyzny na szczęście okazały się powierzchowne.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego nowomiejskiego komisariatu, którzy już następnego dnia zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Poznania, w przeszłości nienotowany przez Policję. Mężczyzna usłyszała zarzuty rozboju i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Zatrzymanie drugiego sprawcy było kwestią czasu. 18-latek został zatrzymany 3 grudnia. Po przedstawieniu zarzutów przez prokuratora również trafił do aresztu.

Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-01-29 19:00
miejsce
Sala Ziemi, Poznań, ul. Głogowska 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-29 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 20:30
miejsce
Wiraż Pub, Poznań, plac...
wstęp biletowany