kategoria: Na Sygnale
3 lipiec 2024

Wilda - Poszukiwany i poszukiwana w rękach poznańskich policjantów

zdjęcie: Wilda - Poszukiwany i poszukiwana w rękach poznańskich policjantów / fot. KMP w Poznaniu
fot. KMP w Poznaniu
Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań - Wilda zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna miał na sumieniu liczne kradzieże i przestępstwa narkotykowe. W ubiegłym tygodniu został namierzony i wpadł w ręce stróżów prawa. Towarzyszyła mu partnerka, również poszukiwana przez organy ścigania. 33-latek na 2,5 roku trafił za kratki. Dodatkowo obydwoje odpowiedzą za posiadanie narkotyków.
REKLAMA

W ubiegły czwartek 27 czerwca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali 33-latka, który poszukiwany był trzema listami gończymi. Mężczyzna nie stawiał się do odbycia kary pozbawienia wolności, którą orzekł mu sąd za popełnione w przeszłości przestępstwa. Kryminalni, którzy specjalizują się w poszukiwaniach osób, namierzyli mężczyznę w jednym z hosteli na terenie Poznania.

Praca operacyjna poznańskich policjantów pozwoliła na znalezienie przestępcy na poznańskiej Wildzie. Ukryty w niewielkim pokoju, przebywał tam wraz partnerką. Nie kryli zdziwienia na widok mundurowych. 19-latka okazała się również osobą poszukiwaną przez prokuraturę za wcześniejsze występki przeciwko prawu. Obydwoje przed powrotem do kraju ukrywali się na terenie Holandii.

Na tym jednak ich kłopoty się nie skończyły. Zarówno przy mężczyźnie jak i kobiecie mundurowi znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Zostali zatrzymani.

Poszukiwany mężczyzna w związku z wyrokami z liczne kradzieże i przestępstwa narkotykowe trafi do więzienia na 2,5 roku. Pobyt za kratkami może się jednak wydłużyć, ponieważ obydwoje usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznali się do winy. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
22.9°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany