kategoria: Na Sygnale
3 lipiec 2024

Zarzut usiłowania zabójstwa dla sprawcy wypadku

zdjęcie: Zarzut usiłowania zabójstwa dla sprawcy wypadku / v8282065
v8282065
Kara dożywocia za usiłowanie zabójstwa byłej partnerki grozi 27-latkowi, który miał celowo doprowadzić do wypadku samochodowego w Gnieźnie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna trafił do aresztu – poinformowała w środę policja.
REKLAMA

Gnieźnieńska policja podała, że w czwartkowe popołudnie na ul. Powstańców Wlkp. dachował samochód marki Volvo, którym podróżowały dwie osoby. Kierowca i pasażerka nie odnieśli groźnych obrażeń.

21-letnia pasażerka powiedziała przybyłym na miejsce policjantom, że kierujący to jej były partner, który celowo doprowadził do wypadku.

"Podczas jazdy miało dojść między nimi do kłótni, po czym, jadąc autem na prostej drodze, mężczyzna wcisnął pedał gazu, by po chwili gwałtownie skręcić kierownicą w lewo, wjeżdżając do przydrożnego rowu i uderzając w skarpę, co doprowadziło do koziołkowania pojazdu. Pasażerce udzielono pomocy medycznej w szpitalu, po czym zwolniono do domu" – opisała policja.

27-letni kierujący został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badań, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem np. narkotyków.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym nagrań z monitoringu, który zarejestrował moment wypadku, prokuratura przedstawiła zatrzymanemu 27-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa pasażerki samochodu.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie. (PAP)

szk/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.9°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany