17 lipiec 2022

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o postrzelenie z broni pneumatycznej 8-latka

zdjęcie: Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o postrzelenie z broni pneumatycznej 8-latka / fot. PAP
fot. PAP
Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o postrzelenie z broni pneumatycznej 8-latka. Chłopiec bawił się na jednym z podwórek przy ulicy Prądzyńskiego. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
REKLAMA

Do postrzelenia chłopca doszło w piątek, 15 lipca, po godz. 17 na jednym z podwórek na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu.

„Chłopiec po zdarzeniu został przewieziony do szpitala. W czasie zabiegu z jego ciała wydobyto śrut. Rana była powierzchowna, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo” - przekazał PAP Rafał Jarząb z biura prasowego wrocławskiej policji. Decyzją lekarzy 8-latek pozostał w szpitalu na dalszą obserwację.

W sobotę wieczorem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. „To 23-latek, mieszkaniec Wrocławia. Został przewieziony i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym zostanie przesłuchany przez prokuratora na okoliczność tego zdarzenia. O ewentualnej kwalifikacji prawnej czynu będzie już decydował sąd” – podał Jarząb. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
2°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 16:51
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany