1 październik 2019

Prace na nowym osiedlu przy ul. Darzyborskiej na ostatniej prostej

fot. Tomasz Szwajkowski
Już niedługo ZKZL odda 50 nowych mieszkań przy ul. Darzyborskiej. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, a pierwsi lokatorzy otrzymają klucze jeszcze w tym roku. To już ostatnia szansa, żeby złożyć wniosek na mieszkanie na nowym osiedlu.
REKLAMA
Wbicie pierwszej łopaty nastąpiło 6 września ubiegłego roku. Po 12 miesiącach osiedle jest już w ostatniej fazie przygotowań do zamieszkania. W standardzie znajdziemy w pełni przygotowaną łazienkę z kabiną prysznicową oraz umywalką. W kuchni przyszli lokatorzy znajdą kuchenkę oraz zlewozmywak. W tej chwili trwają prace na częściach wspólnych takich jak oświetlenie, chodniki czy place zabaw, które dopełnią całość inwestycji.

W pierwszym etapie powstało sześć parterowych budynków z pięćdziesięcioma mieszkaniami. Powierzchnia mieszkań jedno i dwupokojowych, które znajdują się w tym projekcie waha się pomiędzy 27 a 49 metrów kwadratowych.  Warto przypomnieć, że w postępowaniu przetargowym które wyłoniło wykonawcę robót przy ul. Darzyborskiej zastosowano klauzule społeczne, które nałożyły na firmę budowalną obowiązek zatrudniania wszystkich pracowników na podstawie umowy o pracę. Wybudowane osiedle jest kontynuacją współpracy ZKZL z fundacją „Barka”, w zakresie zapewnienia dachu nad głową mniej zamożnym członkom lokalnej społeczności, ale także wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Wnioski na mieszkanie można było składać do 16 września, ale ZKZL wydłużył termin do połowy października. Wnioski należy składać w siedzibie spółki przy ulicy Matejki 57. Pierwsze wręczenie kluczy lokatorom planowane jest jeszcze w tym roku. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 16:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-25 21:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany