14 wrzesień 2023

Rekordowa dotacja dla ZKZL z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymał rekordową dotację na pojedynczą inwestycję z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka otrzymała bezzwrotne wsparcie w wysokości 64 milionów złotych na inwestycję przy ul. Nadolnik.
REKLAMA
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat ściśle współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Dzięki aktywnemu pozyskiwaniu środków spółka otrzymuje wielomilionowe dofinansowanie z Funduszu Dopłat, a każdego tygodnia podpisywane są kolejne umowy na finansowanie naszych inwestycji ze środków rządowych. Łączna kwota dofinansowania ze środków z Funduszu Dopłat BGK wynosi obecnie ponad 216 milionów złotych. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dzięki wsparciu finansuje nowe inwestycje w Poznaniu, modernizuje miejskie kamienice oraz podejmuje szybsze działania w zakresie remontowania pustostanów.

W tym tygodniu spółka otrzymała przelew na rekordową kwotę na jedną z prowadzonych przez ZKZL inwestycji. Budowa prowadzona przy ul. Nadolnik otrzymała bezzwrotne wsparcie w wysokości 64 milionów złotych.

Przypomnijmy, że na poznańskich Zawadach ZKZL buduje 3 budynki mieszkalne wielorodzinne, w których znajdzie się 130 mieszkań i 1 lokal użytkowy. Wszystkie lokale będą miały możliwość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Miejsca postojowe dla mieszkańców zostaną zlokalizowane w większej części w podziemnej hali garażowej. W sąsiedztwie budynków powstanie również niezbędna mała architektura czyli plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne czy oświetlenie nieruchomości.

Dodatkowe pieniądze trafiły do spółki również na zagospodarowanie pustostanów. Dzisiaj Zarząd Spółki odebrał czek w wysokości ponad 6,5 miliona złotych, które zostaną przeznaczone na ten cel. Dzięki finansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego ZKZL będzie mógł sprawniej i częściej organizować prace remontowe w mieszkaniach, które zostały opuszczone przez poznaniaków. Dzięki temu proces zagospodarowania wolnych mieszkań będzie szybszy, a zyskają na tym mieszkańcy Poznania czekający na nowe „M” w ramach listy prezydenckiej.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dzięki środkom z Funduszu Dopłat prowadzi aktualnie aż 8 inwestycji. Poza wspomnianą inwestycją przy ul. Nadolnik to również budowa nowego bloku przy ul. Darzyborskiej oraz modernizacja 6 kamienic na terenie Poznania w tym będąca na ukończeniu kamienica przy ul. Szamarzewskiego. Efektem jest coraz więcej nowych miejskich nieruchomości i wyremontowanych kamienic, jak i szybciej oddawane mieszkania na potrzeby poznaniaków. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
18°C
wschód słońca: 06:46
zachód słońca: 18:40
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-09-28 19:00
miejsce
TROPS Akademickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-28 21:00
miejsce
Pacha Poznań, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-30 12:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-30 17:00
miejsce
Dom Kultury "Jędruś", Poznań,...
wstęp biletowany