9 listopad 2023

Ruszają zapisy na mieszkania przy Placu Bernardyńskim

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń od obecnych najemców mieszkań komunalnych na mieszkania w remontowanej aktualnie kamienicy przy Placu Bernardyńskim 4. Deklaracje można składać do 24 listopada 2023 roku.
REKLAMA
Modernizacja kamienicy przy Placu Bernardyńskim rozpoczęła się w połowie 2022 roku. W ramach prac przeprowadzono remont elewacji frontowej oraz ocieplenie elewacji od strony podwórka. Wymianie ulegnie stolarka okienna. Dach, klatki schodowe, piwnice oraz same lokale mieszkalne są w trakcie kapitalnego remontu. Spółka w ramach prac zaplanowała też aranżację podwórza. Podczas modernizacji, w trosce o środowisko, ZKZL zlikwidował aż 42 piece kaflowe.

Spółka planowała zakończyć inwestycję do końca 2024 roku, ale ze względu na dynamicznie postępujące prace ten termin uległ zmianie. Spółka planuje przekazanie mieszkań już w pierwszej połowie 2024 roku.  Koszt modernizacji wynosi 13,5 miliona złotych a 80% kosztów inwestycji na realizację tego przedsięwzięcia spółka pozyskała z bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ważnym elementem remontu kamienicy przy Placu Bernardyńskim będzie zwiększenie liczby mieszkań. Duże, ponad 100-metrowe mieszkania są aktualnie dzielone na mniejsze lokale. Dzięki temu zabiegowi z 12 mieszkań powstanie aż 28 mniejszych, które są najbardziej poszukiwane przez poznaniaków. 18 lokali zostanie przeznaczonych dla poznańskich seniorów, które będą znajdować się na parterze i pierwszym piętrze. Łącznie w kamienicy do dyspozycji mieszkańców Poznania będzie 51 mieszkań jedno, dwu i trzypokojowych.

Od dzisiaj można zgłaszać swoje zainteresowanie uzyskaniem jednego z 51 lokali w kamienicy przy placu Bernardyńskim 4.  Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego, którzy posiadają tytuł prawny do zajmowanego lokalu i nie mają zaległości czynszowych wobec wynajmującego. Zgłoszenia będzie można składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce:

www.zkzl.poznan.pl/placbernardynski w terminie do 24 listopada 2023 r. Osoby, które mają ograniczony dostępu do internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do terenowych Punktów Obsługi Klienta. Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem w tej przepięknej kamienicy.

Maksymalny termin kontaktu telefonicznego pracowników spółki z zainteresowanymi mieszkańcami to 8 grudnia 2023 roku. O terminie kontaktu telefonicznego będzie decydować kolejność zgłoszeń.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
0.7°C
wschód słońca: 07:48
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-12-08 19:30
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 15:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 16:30
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany