ZKZL rozpoczyna kolejną dużą modernizację

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w ostatnich miesiącach zwiększył liczbę kompleksowych modernizacji miejskich kamienic. Początek maja to rozpoczęcie prac przy ul. Jeżyckiej.
Koronawirus
wielkopolskie
3322
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W 2020 roku ZKZL zakończył modernizację kamienicy przy ulicy Śniadeckich 6 oraz budynku przy ulicy Naramowickiej 144. Postęp prac można zaobserwować między innymi przy ulicy Małeckiego, Rybaki oraz na roku ulic Wrocławskiej i Podgórnej. W tym tygodniu ruszają pracę na poznańskich Jeżycach gdzie rozpocznie się modernizacja kamienicy przy ul. Jeżyckiej 6. Kamienica z końca XIX wieku zbudowana w stylu szachulcowym wymagała gruntownej modernizacji. Spółka zdecydowała się na remont tej kamienicy nie tylko z uwagi na chęć polepszenia standardu zamieszkania dla miejskich lokatorów ale także ze względu na chęć odrestaurowania wyjątkowo pięknej kamienicy.

W tym trzykondygnacyjnym budynku z poddaszem zakres prac obejmie remont dachu, zabezpieczenie szkieletu konstrukcyjnego, remont klatki schodowej oraz pomieszczeń piwnicznych. W ramach modernizacji zostanie przygotowana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i ścian piwnicy oraz adaptacja części piwnicy na węzeł cieplny. Zlikwidowanych zostanie 12 pieców kaflowych a dzięki przyłączeniu do cieplika miejskiego mieszkańcy będą mogli cieszyć się z centralnego ogrzewania. Nie zabraknie także prac wykończeniowych w mieszkaniach. Wymienione zostaną okna i drzwi, ściany zostaną pomalowane, a na podłogach pojawią się panele i płytki. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z nowych przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnej. Na klatce schodowej oraz w mieszkaniach zostanie też wymieniona instalacja elektryczna.

Koszt całej inwestycji wyniesie 5 milionów 860 tysięcy złotych. Co istotne Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych uzyskał blisko 3 miliony złotych bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. To pokazuje, że spółka szuka potencjalnych źródeł finansowania nie tylko z pieniędzy własnych oraz budżetu miejskiego ale poszukuje też alternatywnych rozwiązań mających na celu zwiększenie środków na poznańskie inwestycje. Podpisana umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest na to doskonałym przykładem. Modernizacja zostanie zakończona w maju 2021 roku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3322
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-15 20:00
miejsce
TROPS Akademickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-17 18:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-17 20:30
miejsce
Wiraż Pub, Poznań, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-18 19:00
miejsce
Klubokawiarnia Tymczasowa, Poznań,...
wstęp biletowany