reklama
kategoria: Polityka
22 wrzesień 2023

Musimy przeciwstawić się atakowi na obrońców granicy

Pamiętamy, kto w Polsce głosował przeciwko ustawie, która umożliwiała powstanie tej zapory, mamy też w głowie listę nazwisk, którzy przyjeżdżali tu, aby atakować polskich żołnierzy, kiedy bronili polskiej granicy – powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas otwarcia akcji "Łańcuch poparcia" w Mielniku (Podlaskie).
REKLAMA

Akcja "Łańcuch poparcia" jest gestem solidarności ze służbami mundurowymi, które strzegą polsko-białoruskiej granicy. W otwarciu wzięli udział m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wiceminister MSWiA Bartosz Grodecki oraz jeden z inicjatorów akcji gen. bryg. rez. Dariusz Wroński.

Jak podkreślił minister Jacek Sasin, celem akcji jest podziękowanie obrońcom granicy wschodniej przed atakiem hybrydowym ze strony Białorusi oraz przypomnienie, że "wszyscy uczciwi ludzie sprzeciwiają się atakowi na naszych bohaterów".

"Każdy z was, który tu przybył, mieszkańcy tej ziemi, Mielnika, harcerze, uczniowie, chciałby osobiście, od siebie podziękować tym, którzy nas bronią" – mówił minister aktywów państwowych. Zwracając się do szefów MSW i MON podziękował za wysiłek żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy bronili granicy w sytuacji, gdy „część naszego społeczeństwa w trudnej sytuacji nie potrafiła stanąć wraz z Polakami".

Minister Sasin odniósł się również do działań opozycji, która jak przypomniał protestowała przeciwko budowie zapory na granicy z Białorusią i Rosją. "Pamiętamy, kto w Polsce głosował przeciwko ustawie, która umożliwiała powstanie tej zapory, mamy też w głowie listę nazwisk, którzy przyjeżdżali tu, aby atakować polskich żołnierzy, kiedy bronili polskiej granicy. Wciąż mają czelność, aby atakować naszych bohaterów i rzucać wobec nich kalumnie, wylewać na nich kubły pomyj. Musimy się temu przeciwstawić" – powiedział minister Sasin.

Dodał, że "żadni politycy, celebryci i filmowcy nie będą mówili, kto jest naszym przyjacielem, a kto naszym wrogiem".

Obradujący w środę w Krynkach (Podlaskie) Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych przyjął specjalną uchwałę w sprawie ochrony imienia żołnierzy Wojska Polskiego i innych służb, które na co dzień są zaangażowane w ochronę granicy polsko-białoruskiej. Wzięli w nim udział m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef MSWiA Mariusz Kamiński.(PAP)

Autor: Michał Szukała, Izabela Próchnicka

szuk/ kow/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
-2°C
wschód słońca: 07:48
zachód słońca: 16:17
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2025-01-19 15:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2025-01-19 15:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-01-19 17:00
miejsce
Scena Wspólna, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2025-01-19 18:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany