kategoria: Praca
6 czerwiec 2024

Blisko 100 nowych miejsc pracy w fabryce Josera Petfood sp. z o.o. w Nowym Tomyślu

zdjęcie: Blisko 100 nowych miejsc pracy w fabryce Josera Petfood sp. z o.o. w Nowym Tomyślu / pixabay/228403
Blisko 100 osób będzie mogło znaleźć zatrudnienie w powstającej w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) fabryce Josera Petfood sp. z o.o. Na obiekcie właśnie zawisła wiecha; zakończenie budowy jest zaplanowane na 2025 rok.
REKLAMA

Budowa nowej fabryki suchej karmy dla psów i kotów w Nowym Tomyślu rozpoczęła się w styczniu 2023 roku.

Jak poinformowała w czwartek spółka Josera Petfood sp. z o.o., zgodnie z przyjętą, przez grupę ERBACHER the food family, strategią zrównoważonego rozwoju, powstający obiekt będzie fabryką energooszczędną, opierającą się na trigeneracji, czyli wytwarzaniu ciepła, energii elektrycznej oraz chłodzenia, w jednym zintegrowanym procesie. „Wytwarza on zdecydowanie mniej zanieczyszczeń i dwutlenku węgla niż ma to miejsce przy tradycyjnych rozwiązaniach pozyskiwania energii”- podkreślono.

Spółka podła w czwartek, że budowana fabryka to szósty zakład produkcyjny grupy ERBACHER the food family w Europie, i jednocześnie drugi w Polsce.

Zakończenie budowy jest zaplanowane na 2025 rok. Wtedy również zakończyć się ma proces rekrutacyjny, zgodnie z którym firma zatrudni blisko 100 nowych pracowników. Podano, że pierwsze nowo zatrudnione osoby już przechodzą etap wdrożenia. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany