kategoria: Rolnictwo i Hodowla
5 grudzień 2023

2 lata więzienia dla mężczyzny, który wyrzucił szczeniaka przez okno

zdjęcie: 2 lata więzienia dla mężczyzny, który wyrzucił szczeniaka przez okno / fot. PAP
fot. PAP
Na łączną karę 2 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Radomiu 68-latka, który wyrzucił 3-miesięcznego szczeniaka przez okno na drugim piętrze. Pies odniósł poważne obrażenia; nigdy nie będzie samodzielnie chodził i do końca życia będzie wymagał specjalnej opieki.
REKLAMA

Sąd orzekł też wobec mężczyzny zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło na początku maja w jednym z bloków socjalnych przy. ul. Marii Gajl w Radomiu. Z ustaleń śledczych wynikało, że szczeniak uciekł właścicielce podczas spaceru. 68-latek znalazł zabłąkanego psa na klatce schodowej i zabrał go do domu. Następnie podczas libacji alkoholowej wyrzucił go przez okno na drugim piętrze. Rano policja została powiadomiona o znalezieniu rannego zwierzęcia. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie 1,5 prom. alkoholu w organizmie.

Prokuratura postawiła mu zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem oraz nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań.

68-latek nie przyznał się do zarzuconego czynu. Twierdził, że pies prawdopodobnie sam wypadł przez okno.

Powołany przez śledczych biegły stwierdził, że szczeniak w wyniku upadku z wysokości doznał m.in. złamania kręgosłupa i porażenia dwukończynowego kości miednicznych. Oznacza to, że pies nigdy nie będzie chodził o własnych siłach, a jedynie przy użyciu specjalnego wózka. Zwierzę będzie też do końca życia wymagać opieki człowieka w zakresie m.in. załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych.

Psem Piorunem zaopiekowała się Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na leczenie czworonoga. Pies jest nadal w trakcie rehabilitacji; porusza się na wózku.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany