24 wrzesień 2022

Zarzuty za zagłodzenie 40 sztuk bydła

zdjęcie: Zarzuty za zagłodzenie 40 sztuk bydła / fot. PAP
fot. PAP
Do 3 lat więzienia grozi 20-latkowi, który odpowie za zagłodzenie 40 sztuk bydła w gospodarstwie w Osowie (pow. gostyński, woj. wielkopolskie). Mężczyzna miał opiekować się zwierzętami na zlecenie ich właściciela - przekazała w sobotę PAP policja.
REKLAMA

W piątek około godz. 10 policjanci asystowali powiatowemu lekarzowi weterynarii w kontroli gospodarstwa rolnego, w czasie której ujawniono truchło kilkudziesięciu zwierząt oraz kilka sztuk żyjącego bydła.

Oficer prasowy policji w Gostyniu asp. szt. Monika Curyk poinformowała w sobotę PAP, że po zebraniu w tej sprawie materiału dowodowego policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty 20-letniemu mężczyźnie, któremu powierzono opiekę nad padłymi zwierzętami.

"Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się poprzez rażące zaniedbanie, niedostarczanie pokarmu oraz wody, co doprowadziło do śmierci 40 sztuk bydła oraz skrajnego wygłodzenia siedmiu byków" - powiedziała.

Policjantka opisała, że właściciel bydła powierzył mężczyźnie zwierzęta do odchowania, do momentu, kiedy nie zostaną one sprzedane.

Curyk dodała, że podejrzany złożył wyjaśnienia w tej sprawie, ale na tym etapie postępowania nie chciała informować o ich treści. Zaznaczyła, że funkcjonariusze skierowali do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu wniosek o zastosowanie wobec 20-latka środków zapobiegawczych.

20-latek nie był wcześniej karany. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
2.9°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne UM,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
KLUB MIASTO, Poznań, Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-08 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany