1 wrzesień 2022

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za znakomite przyjęcie dzieci uchodźców ukraińskich

zdjęcie: Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za znakomite przyjęcie dzieci uchodźców ukraińskich / fot. PAP
fot. PAP
Chcę podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom w całej Polsce za znakomite przyjęcie dzieci uchodźców ukraińskich – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że nie ma ani jednego miejsca w kraju, z którego dochodziłyby jakiekolwiek informacje o problemach w relacjach między uczniami.
REKLAMA

Szef MEiN wziął w czwartek udział w ogólnopolskiej inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie w woj. pomorskim.

"Rozpoczynamy nowy rok. Niesie on wiele nadziei i wiele wyzwań, ale też pewnie niepokojów i trosk, bo czasy, w których żyjemy nie są łatwe dla nikogo" – powiedział minister Czarnek.

Zwrócił uwagę, że to jest pierwszy rok szkolny od dwóch lat, który rozpoczynamy z wielką nadzieją, że żadna nauka zdalna nie będzie nam przeszkadzała w kształceniu naszych dzieci i młodzieży w szkołach.

Szef MEiN odniósł się także do wojny w Ukrainie. "Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim nauczycielom, wszystkim uczniom w całej Polsce za znakomite przyjęcie dzieci uchodźców ukraińskich we wszystkich naszych szkołach" – powiedział minister Czarnek.

Podkreślił, że "nie ma ani jednego miejsca w Polsce, z którego dochodziłyby jakiekolwiek informacje o jakichkolwiek problemach w relacjach między naszymi uczniami i uczniami ukraińskimi". To, jak ocenił – "jest wielka zasługa nauczycieli, uczniów i rodziców".

Szef MEiN zwrócił uwagę, że "nie sprawdziły się wszystkie zapowiedzi, co do jakiejś lawiny przyjęć kilkuset tysięcy nowych uczniów w polskich szkołach. Mamy spokój, jeśli chodzi o tę kwestię" – ocenił.

Przypomniał, że w ubiegłym roku szkolnym do polskiego systemu edukacji przyjęto 200 tys. dzieci i młodzieży z Ukrainy. "Ta liczba pewnie się zwiększy, ale nie w taki sposób, żeby w jakikolwiek sposób i gdziekolwiek w Polsce miała uczynić problem z edukacją polskich dzieci w polskich szkołach" – oświadczył szef MEiN. (PAP)

Autorzy: Magdalena Gronek, Krzysztof Wójcik

mgw/ kszy/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
0.9°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-29 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-29 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany