Społeczne artykuł sponsorowany
7 maj 2020

GEFCO podsumowuje działania CSR w Polsce Wsparcie dla Stowarzyszenia MONAR w Wielkopolsce

fot. nadesłane
200 wolontariuszy, 80 akcji i ponad trzykrotnie większy budżet dedykowany na cele społeczne – GEFCO Polska podsumowało działania CSR (Corporate Social Responsibility) prowadzone w 2019 roku w ramach wolontariatu pracowniczego. Wśród beneficjentów jest Stowarzyszenie MONAR. W ostatnim czasie w ramach walki z koronawirusem organizacja otrzymała od GEFCO Polska płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, podstawowe środki czystości i ręczniki papierowe. Dodatkowo oddział GEFCO w Plewiskach zorganizował zbiórkę książek i planszówek dla podopiecznych Stowarzyszenia. Plany GEFCO na najbliższe miesiące gwarantują, że społeczna odpowiedzialność biznesu nadal będzie zajmować ważne miejsce w strategii polskiego oddziału jednego z największych operatorów logistycznych na świecie.
200 wolontariuszy, 80 akcji i ponad trzykrotnie większy budżet dedykowany na cele społeczne – GEFCO Polska podsumowało działania CSR (Corporate Social Responsibility) prowadzone w 2019 roku w ramach wolontariatu pracowniczego. Wśród beneficjentów jest Stowarzyszenie MONAR. W ostatnim czasie w ramach walki z koronawirusem organizacja otrzymała od GEFCO Polska płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, podstawowe środki czystości i ręczniki papierowe. Dodatkowo oddział GEFCO w Plewiskach zorganizował zbiórkę książek i planszówek dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Plany GEFCO na najbliższe miesiące gwarantują, że społeczna odpowiedzialność biznesu nadal będzie zajmować ważne miejsce w strategii polskiego oddziału jednego z największych operatorów logistycznych na świecie.

Dwoma kluczowymi filarami projektów społecznych GEFCO Polska w 2019 roku był wolontariat pracowniczy oraz fundusz celowy na realizację programu CSR. Obecnie w wolontariacie pracowniczym działa ponad 200 osób z 17 oddziałów GEFCO w Polsce. To oznacza, że realizowane w ciągu całego roku działania wspiera co 3 pracownik firmy. W minionym roku środki przeznaczone przez GEFCO Polska na realizację projektów CSR były również trzykrotnie wyższe w porównaniu do 2018 roku.

Głównym beneficjentem wolontariatu GEFCO Polska była Fundacja Gajusz z Łodzi, pomagająca przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. W 2019 roku w ramach działań dla Fundacji wolontariusze GEFCO przeprowadzili 29 akcji, w tym odnawianie pomieszczeń, transport żywności i urządzeń medycznych czy organizację zbiórki pieniężnej w ramach obchodów 20-lecia GEFCO Polska. Wśród innych podmiotów, które otrzymały wsparcie GEFCO znalazły się Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra, Stowarzyszenie Monar, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu oraz Fundacja Rozszczepowe Marzenia. GEFCO Polska prowadziło również dziewięć akcji dodatkowych, w tym nasadzenia drzew czy zbiórki na rzecz pracowników firmy, którzy potrzebują największego wsparcia.

„Motto naszej firmy - Partners unlimited - nie odnosi się wyłącznie do budowania relacji partnerskich z naszymi klientami, ale również do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym z naszego otoczenia. W 2020 roku będziemy w dalszym ciągu rozwijać współpracę z wybranymi wcześniej fundacjami, z którymi łączy nas bliska więź oraz organizować akcje dodatkowe. Jednym z miejsc, w których pojawią się wolontariusze GEFCO będzie łódzkie Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie" – mówi Tomasz Bujacz, Branch Manager z GEFCO Polska.

Więcej informacji o GEFCO Polska znajdziesz na stronie http://pl.gefco.net/pl/newsroom/newsy
Polub profil GEFCO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/GEFCOPolska

GEFCO jest światowym liderem w zakresie kompleksowych rozwiązań dla łańcucha dostaw i europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej. W oparciu o 70-letnie doświadczenie oraz zespół 15 000 pracowników, GEFCO projektuje inteligentne i elastyczne rozwiązania łańcucha dostaw w różnych sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, a dzięki silnej sieci partnerów o zasięgu globalnym obsługuje 300 lokalizacji na całym świecie. W 2019 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 4,7 mld euro.
www.gefco.net
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 16:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-25 21:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany