kategoria: Społeczne
13 czerwiec 2024

Nowe Miasto - Za nami największe w Poznaniu "Warsztaty z Udzielania Pierwszej Pomocy"

fot. KMP w Poznaniu
Za nami największe w Poznaniu WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Poznaniu pn. „policyjni KREWniacy” kolejny raz zaprosili mieszkańców Poznania na spotkanie, którego celem spotkania było nabycie nowych umiejętności oraz utrwalanie wiedzy, która może w przyszłości uratować czyjeś życie.
REKLAMA

12 czerwca br. Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto razem z Policyjnym Klubem Honorowych Dawców Krwi, innymi służbami mundurowymi, a także zaprzyjaźnionymi instytucjami zorganizował kolejną edycję największych warsztatów profilaktycznych dotyczących promowania bezpiecznych zachowań. Spotkanie miało na celu edukację i poszerzanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz pomocy drugiemu człowiekowi. Wydarzenie było adresowane do mieszkańców miasta i powiatu poznańskiego, szczególnie młodzieży w wieku szkolnym. Organizacja przedsięwzięcia o wspomnianej tematyce okazała się strzałem w dziesiątkę, w warsztatach wzięło w udział kilkaset osób.

Głównym celem i założeniem warsztatów było wyposażenie młodych ludzi w wiedzę niezbędną do ratowania życia, poznanie algorytmów działań pomocowych w przypadku zdarzeń drogowych oraz zdobycie umiejętności szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacji zagrożenia. Ratownicy medyczni w trakcie zajęć warsztatowych uświadamiali jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy, a także promowali właściwe nawyki w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka.

W godzinach 8:00 – 13:00 w miejscu warsztatów tj. na terenie parkingu Szpitala Wielospecjalistycznego im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 podstawiony był specjalistyczny ambulans do poboru krwi, w którym odbywała się zbiórka tego życiodajnego płynu dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W kilka godzin, krew oddało 30 osób. Wszystkie stanowiska, gdzie pobierano krew, były zajęte. Finałem akcji było zebrane ponad 13 litrów płynu ratującego życie.

Punktualnie o godzinie 12:00 wszyscy uczestnicy warsztatów oddali hołd śp. sierż. Matuszowi Sitkowi- żołnierzowi 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, który poniósł najwyższą ofiarę broniąc granic Państwa Polskiego.

W wydarzeniu prócz wspomnianych już instytucji udział wzięli m.in.: piloci z 31 BLT Poznań Krzesiny, Straż Pożarna, Skoda Auto Szkoła, Polski Czerwony Krzyż, Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Poznaniu, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska, Straż Graniczna, Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych, policjanci z Ogniwa Konnego, Grupy Realizacyjnej, Komisariatu Wodnego, Wydziału Kadr i Szkolenia KMP i KWP w Poznaniu, Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu, jak również pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, Fundacja Santander Bank Polska S.A. oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie w popularyzację wiedzy, która może uratować życie drugiemu człowiekowi. Do zobaczenia za rok !

sierż.sztab. Anna Klój

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
16.8°C
wschód słońca: 04:45
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-07-14 15:00
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 17:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 18:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-14 20:30
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany