2 grudzień 2019

Warszawska Rotunda. Symbol stolicy ponownie otwarty dla mieszkańców

Po dwóch latach remontu jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Warszawie został oddany do użytku. Chodzi o słynną Rotundę, która od tej pory nie będzie tylko oddziałem banku. Będzie to miejsce spotkań dla wszystkich mieszkańców stolicy.
Koronawirus
wielkopolskie
132
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Uroczystego otwarcia Rotundy dokonał Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego. Jak podaje portal money.pl, dla Jagiełły budynek Rotundy nie jest zwykłym odziałem banku – to miejsce spotkań wszystkich warszawiaków.

Siłę tego miejsca pokazuje fakt, że w konsultacjach społecznych dotyczących przyszłości obiektu wzięło udział ponad 10 tys. osób. Wpłynęło również 1500 pomysłów na zachowanie społecznych funkcji budynku.

Innowacją jest tzw. strefa spotkań, gdzie można usiąść, wypić kawę lub po prostu popracować. Przestrzeń ta została umieszczona na pierwszym piętrze Rotundy i będzie otwarta siedem dni w tygodniu. Dodatkowo miejsce to będzie udostępniane organizatorom wydarzeń kulturalnych oraz organizacjom, które wspierają rozwój startupów w Polsce.
Od lat 60. Rotunda jest symbolem Warszawy. Jej modernistyczny kształt zachwycał wielu mieszkańców, głównie dzięki ażurowej, przeszklonej konstrukcji i ząbkowanemu dachowi. Po renowacji wszystkie te elementy pozostały zachowane.

Źródło: money.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
132
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-03-31 19:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 20:00
miejsce
Scena Pod Minogą, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 20:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 20:00
miejsce
Longplay, Poznań, Polna 22
wstęp biletowany