25 listopad 2019

ZKZL oferuje rekordową liczbę lokali do remontu

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie zwalnia tempa w walce z pustostanami. Trzeci raz w tym roku oferuje mieszkania do remontu. Tym razem przygotowano rekordową liczbę aż 48 lokali.
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jest to kolejna odsłona programu „Mieszkanie do Remontu”. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

W pierwszej tegorocznej edycji do wyremontowania było 21 lokali, w drugiej 11. Liczba wniosków przeszła jednak wszelkie oczekiwania. Tylko do drugiej akcji zostało złożonych aż 371 wniosków. Zarząd spółki widząc ogromne zainteresowanie postanowił znacząco zwiększyć pulę mieszkań do rekordowej liczby 48. Tak jak w poprzednich edycjach programu ZKZL przekazuje do remontu lokale jedno, dwu i trzypokojowych o metrażach od 21 do 80 metrów kwadratowych. Lokale znajdują się często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W programie znalazły się mieszkania przy ul. Stary Rynek, Wronieckiej, Ratajczaka czy Kraszewskiego.

Dzięki wprowadzeniu w roku 20919 optymalizacji procesów metodą Lean w zakresie szybszego zagospodarowania i remontów pustostanów proces przekazania ich przekazania znacząco się skrócił. Jednym z ważnych elementów zmian jest właśnie program „Mieszkanie do Remontu”.  Realizacja projektu pozwoliła również na ograniczenie kosztów i optymalizację uzyskiwania przychodów z szybszego dostępu do lokali, a co a tym idzie lepsze możliwości reinwestowania środków dla dobra mieszkańców.

Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 16 grudnia 2019 roku na specjalnym druku dostępnym w Biurze Obsługi Klienta ZKZL przy ulicy Matejki 57. Każde mieszkanie można osobiście obejrzeć przed złożeniem niezbędnych dokumentów. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania, harmonogram oględzin i niezbędne dokumenty znajdują się także na stronie internetowej spółki. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany