2 grudzień 2019

ZKZL wyremontował mieszkanie dla repatriantów

fot. nadesłane
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przygotował kolejne mieszkanie dla repatriantów, którzy wprowadzą się do niego na przełomie roku.
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Mieszkanie przeszło gruntowną zmianę a zakres prac był bardzo szeroki. Wymieniona została instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Renowacji zostały poddane okna od frontu, a okna od poddasza zostały wymienione. Kapitalny remont obejmował remont łazienki oraz kuchni, gdzie zostały zamontowane wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Mieszkanie zostało odmalowane, a na podłodze pojawiły się nowe panele oraz kafelki. Lokal został również w pełni umeblowany. Efekty prac są fantastyczne. A rodzina, która się tutaj wprowadzi na pewno nie będzie mogła narzekać na warunki.

Co roku do Poznania trafia ok. 50 wniosków o pomoc lokalową dla repatriantów. Miasto nie może jednak przyjąć wszystkich. Od 2017 r. do Poznania wprowadziły się już trzy rodziny, teraz kolej na kolejną. Poprzednie mieszkania na zlecenie Urzędu Miasta również wyremontował Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych a wsparcia finansowego na wyposażenie mieszkania udzielił wojewoda wielkopolski. W 2020 roku repatriantów będzie więcej, ponieważ rada miasta przyjęła nową uchwałę, dzięki której Poznań będzie mógł przyjąć aż 5 rodzin rocznie.

Repatrianci dostają nie tylko mieszkanie. Przez pierwsze dwa lata swojego pobytu w Poznaniu będą mogli też liczyć na dodatkowe świadczenia. Miasto może im również przyznać asystenta rodziny, który pomoże w zaaklimatyzowaniu się i znalezieniu pracy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany