kategoria: Sport
21 czerwiec 2024

Apelowałem o cierpliwość

zdjęcie: Apelowałem o cierpliwość / pixabay/3456849
Piłkarze GKS Katowice po 19 latach wrócili do ekstraklasy. „Było wiele prób, ale zawsze brakowało cierpliwości. Apelowałem o nią, ciężką pracą uparcie dążyliśmy do celu. Razem będziemy budować kolejny etap” – powiedział trener katowiczan Rafał Górak.
REKLAMA

Szkoleniowiec pracuje w klubie od czerwca 2019 roku. Po awansie podpisał kolejny, dwuletni kontrakt.

„Nie mam dziś satysfakcji, że coś komuś udowodniłem. Pracą i cierpliwością doprowadziliśmy do tego, że społeczność GKS będzie chodziła również na mecze piłkarskiej ekstraklasy. To było najważniejsze, a dla mnie to najpiękniejszy moment” – dodał.

Przyznał, że cieszy się z dołączenia do grona ekstraklasowych trenerów w klubie – GKS prowadzi drużyny piłkarek nożnych, hokeistów i siatkarzy.

„Jesteśmy w pierwszym tygodniu przygotowań. Kolejny spędzimy na zgrupowaniu w Ustroniu, gdzie będziemy mieli hotel do własnej dyspozycji. Czeka nas pięć sparingów, pierwszy w sobotę na wyjeździe z Widzewem Łódź” – powiedział.

Podkreślił, że ponad 20 zawodników występujących w GKS w poprzednim sezonie pozostało w klubie.

„Długo pracowaliśmy, by oni tę szansę dostali. Wiadomo oczywiście, że potrzebni są też nowi gracze. Pracujemy nad kilkoma transferami, domknęliśmy kwestię pozyskania Borji Galana. To jakościowy piłkarz, grający już w Polsce” – zaznaczył szkoleniowiec.

Zauważył, że GKS nie bierze udziału w jakimś transferowym wyścigu w lidze.

„Na razie jesteśmy w ekstraklasie kopciuszkiem, mamy swoje cele transferowe, potrzeby, nie wchodzimy w wyścig. Nie może być zaskoczenia sytuacją po awansie, choć na pewno poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko” – podsumował.

Wychowanek Atletico Madryt, hiszpański napastnik Galan, podpisał z GKS dwuletni kontrakt. Od stycznia 2023 grał w pierwszoligowej Odrze Opole.

Pożegnali się z zespołem pomocnicy Christian Aleman (koniec kontraktu) i Antoni Kozubal, któremu skończyło się wypożyczenie z Lecha Poznań.

Prezes katowickiego klubu Krzysztof Nowak poinformował podczas konferencji prasowej o przedłużeniu umów z trenerami wszystkich drużyn - poza Górakiem są to Karolina Koch (futbol kobiet), Jacek Płachta (hokej) i Grzegorz Słaby (siatkówka).

„Wypełnili w nadmiarze postawione przed nimi zadania, dlatego nie miałem wątpliwości, że umowy trzeba przedłużyć. Oni naprawdę kochają ten klub, chcą tu być nie tylko po to, by zarabiać pieniądze. To bardzo ważne” – powiedział Nowak.

Zespół trenera Góraka w spotkaniach sparingowych zagra z Polonią Bytom, GKS Jastrzębie, Odrą Opole i Zagłębiem Lubin.

W pierwszej kolejce sezonu beniaminek z Katowic podejmie 20 lipca Radomiaka.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
22.4°C
wschód słońca: 04:56
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-08-04 18:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-04 20:45
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-08 20:00
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 16:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany