kategoria: Sport
29 maj 2024

Ekstraklasa piłkarska - Salamon przedłużył kontrakt z Lechem

zdjęcie: Ekstraklasa piłkarska - Salamon przedłużył kontrakt z Lechem / pixabay/1762140
Bartosz Salamon przedłużył kontrakt z Lechem do 30 czerwca 2026 roku - poinformował poznański klub. "Moim celem było zostać tutaj na kolejne lata i pomóc drużynie. Tym bardziej teraz, bo wiemy, w jakim momencie się znaleźliśmy" - powiedział 33-letni piłkarz.
REKLAMA

Salamon to wychowanek "Kolejorza", jako 16-latek wyjechał do Włoch, gdzie spędził blisko 14 lat. Wrócił do stolicy Wielkopolski w przerwie zimowej sezonu 2020/21. Z Lechem zdobył mistrzostwo kraju oraz awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Pod nieobecność Mikaela Ishaka pełnił funkcję kapitana drużyny.

Nieco ponad rok temu reprezentant Polski otrzymał pozytywny wynik badania antydopingowego - w jego organizmie wykryto obecność chlortalidonu. UEFA ukarała go ośmiomiesięczną dyskwalifikacją, piłkarz wrócił na boisko jeszcze w grudniu 2023 roku.

"Na pewno jestem bardzo szczęśliwy. Dla mnie to jest wyjątkowy moment, biorąc pod uwagę te ostatnie trzy lata, jak to wszystko przebiegało. Teraz, kiedy wróciłem na te ostatnie pół roku, moim zadaniem było, żeby udowodnić, że jestem dobrym piłkarzem i mogę jeszcze wiele dać drużynie. Moim celem było zostać tutaj na kolejne lata i pomóc klubowi. Teraz tym bardziej, bo wiemy, w jakim momencie się znaleźliśmy. Ten sezon nie zakończył się dla nas dobrze, więc ja osobiście mam jeszcze większą motywację, żeby od nowego sezonu pomóc drużynie w tym, żeby wrócić na właściwe tory" - powiedział Salamon, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Po zakończeniu sezonu, w którym Lech zajął piąte miejsce, w klubie szykuje się sporo zmian. Nowy trener został ogłoszony jeszcze w trakcie rozgrywek - stery po Mariuszu Rumaku przejął Duńczyk Niels Frederiksen. Z zespołem pożegnali się Barry Douglas i Artur Sobiech, którym skończyły się kontrakty.

"Zakończyliśmy nieudany sezon, w którym nie wypełniliśmy celów, które sobie założyliśmy. To sprawia, że potrzebne są oczywiście zmiany. Nie tylko w sztabie szkoleniowym, ale także w drużynie. Odchodzą od nas piłkarze, ale też chcemy zatrzymać naszych liderów, a jednym z nich jest Bartek Salamon. Stąd przedłużenie z nim kontraktu. Nowy będzie obowiązywał przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy" - wyjaśnił dyrektor sportowy klubu Tomasz Rząsa.

Poznaniacy obecnie przebywają na urlopach, początek przygotowań zaplanowano na 20 czerwca. (PAP)

lic/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
17.5°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany