kategoria: Sport
3 listopad 2023

Na co dzień nosi mundur, a po godzinach trenuje kulturystykę. Poznańska policjantka na podium prestiżowych zawodów.

fot. KMP w Poznaniu
Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się sierż. sztab. Olga Witkowska – funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Nasza policjantka, startując w Międzynarodowym Festiwalu Sportów Sylwetkowych, jako debiutantka wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. W konkursie, który odbył się w dniach 21-22 października w podwarszawskich Markach uczestniczyli zawodnicy z wielu krajów.
REKLAMA

Pod koniec października br. odbył się Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych Fitness Authority. Konkurs zorganizowowany został przez Federację NPC Wordwide & IFBB Professional League i miał miejsce w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym pod Warszawą.

W zawodach uczestniczyły zawodniczki z Polski i zza granicy. Wzięła w nich udział policjantka Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sierż. sztab. Olga Witkowska, która na co dzień pełni służbę na stanowisku kierowania poznańskiej jednostki.

W rywalizacji w której udział wzięło wiele utytułowanych kulturystek, nasza policjantka zajęła pierwsze miejsce w kat. Masters w swojej kategorii wiekowej oraz drugie miejsce w kat. Thrue Novice dedykowanej dla absolutnych debiutantek w sportach sylwetkowych. W zawodach dla zawodniczek profesjonalnych, które odbyły się drugiego dnia festiwalu, Olga zajęła wysokie czwarte miejsce. To był ogromny sukces!

Jak sama mówi sport towarzyszy jej od wielu lat. Swoją przygodę z kulturystyką zaczęła raptem trzy lata temu, jednak szybko stała się ona jej pasją. Dyscyplina ta wymaga od niej wiele wyrzeczeń z drugiej strony, daje ogromną satysfakcję. Treningi i odpowiednia dieta są bardzo wymagające i rygorystyczne. Lata ciężkich ćwiczeń, uczą odpowiedzialności, systematyczności i pełnego zaangażowania w każde podjęte działanie.

Sukces, który odniosła, zmotywował ją do dalszej ciężkiej pracy. Policjantka zapowiada kolejne starty w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy Oldze! I życzymy dalszych sukcesów!

sierż.sztab. Łukasz Paterski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany