kategoria: Sport
11 czerwiec 2024

Ogłoszono przetarg na budowę hali sportów walki

zdjęcie: Ogłoszono przetarg na budowę hali sportów walki / pixabay/62867
Wielofunkcyjna hala zaprojektowana z myślą o osobach trenujących sporty walki ma powstać przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego w Poznaniu. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała we wtorek o ogłoszeniu przetargu, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
REKLAMA

Jak poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, planowana powierzchnia całkowita budynku to blisko 2 tys. m kw. Funkcjonalnie obiekt został podzielony na trzy części: salę sportową wraz z zapleczem technicznym i gospodarczym, część biurowo-administracyjną z recepcją, węzłem sanitarnym i pokojem socjalnym, a także strefę szatni, uzupełnioną o pomieszczenia takie jak siłownia, sala fitness, czy sauna. Główna sala będzie miała ok. tysiąca m kw. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. wejścia do budynku zaprojektowano jako bezprogowe i dostępne z poziomu terenu.

„Projekt zakłada, że budynek będzie miał prostą formę - kolorystyką, detalem i kształtem nawiąże do sąsiedniej zabudowy, czyli sali sportowej oraz szkoły. Kompozycyjnie budynek ma składać się z dwóch przenikających się elementów, prostopadłościennego trzonu oraz łukowego zadaszenia podkreślającego sportowy charakter” – podała spółka.

Poinformowano także, że poza budową hali sportów walki, wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie zajmował się zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Przewidziane są także miejsca parkingowe, wiata rowerowa, a także droga pożarowa i utwardzone ścieżki dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.

Przewidywany termin otwarcia ofert nadesłanych w przetargu to 25 czerwca.

Wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Marcin Gołek podkreślił, że „będzie to inwestycja, dzięki której poznańscy judocy zyskają nowoczesne i komfortowe warunki do rozwijania formy przed różnymi zawodami". Obecnie trenują przy ul. Taborowej, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa pływalni.

Dodał, że w nowej hali przy ul. Jarochowskiego będzie miejsce na prowadzenie zajęć sportowych, a także okazjonalne występy dla uczniów szkoły i członków poznańskiej Akademii Judo. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.4°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany