kategoria: Sport
27 listopad 2023

Pikniki Rodzinne z Badmintonem 2023. Wielkie upowszechnianie dyscypliny

fot. nadesłane
Tegoroczne Pikniki Rodzinne z Badmintonem cieszyły się ogromnym powodzeniem i popularnością wśród uczestników. 150 wydarzeń badmintonowych zorganizowanych w tym roku w całym kraju odwiedziło dziesiątki tysięcy osób. Promocji o tak ogromnym potencjale badminton nie miał jeszcze nigdy.


Sezon 2023 to prawdziwy badmintonowy boom. Dyscyplina w Polsce znacznie zyskała, co było widać podczas międzynarodowych i narodowych imprez w tym roku. Podczas Orlen Polish Open, które odbyło się w marcu 2023 padł rekord frekwencji. Jeszcze nigdy w tym turnieju nie wystartowała tak wielka liczba zawodników z całego świata, 434 badmintonistów z 47 państw i 6 kontynentów. Następnie obserwowaliśmy gigantyczną frekwencję w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Od wielu lat Polski Związek Badmintona nie musiał organizować rozbudowanych kwalifikacji we wszystkich konkurencjach, w tym sezonie „drabinki” turniejowe zapełniły się maksymalnie. Rekordowa frekwencja przełożyła się na rekordową pulę nagród, która w tym roku wyniosła 100 tysięcy złotych, a najlepszy zawodnik mistrzostw wyjechał z hali nową Toyotą C-HR.

Moda na badmintona i jego popularność była widoczna również poza rozgrywkami licencjonowanych zawodników. Polski Związek Badmintona, widząc, jak sprzyjający trwa czas dla dyscypliny, uruchomił we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz innymi partnerami innowacyjny projekt popularyzujący badmintona. Były nim Rodzinne Pikniki z Badmintonem, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że takie eventy, w których każdy może wziąć udział, to doskonały sposób na upowszechnianie badmintona. 150 pikników zorganizowanych w całym kraju potencjalnie odwiedziło około miliona osób! Podczas wydarzenia każdy uczestnik Pikniku mógł spróbować swoich sił z rakietą w rękach. Poczuć jak jest odbijać ją profesjonalną lotkę.

W Piknikach Rodzinnych z Badmintonem wziął udział cały przekrój społeczeństwa. Od dzieci i młodzieży szkolnej po emerytów. Okazało się, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, że badminton to dyscyplina całego życia i uprawiać ją, zwłaszcza rekreacyjnie, może każdy. Pikniki były też doskonałą okazją do cementowania relacji pomiędzy młodszymi i starszymi. Jak żadna inna dyscyplina badminton łączy, uczy, bawi i szkoli.

Pikniki odbyły się we wszystkich województwach.

Znakomity czas dla dyscypliny sprzyja również organizacji programów szkoleniowych. W tym roku powstały Ośrodki Szkolne Badmintona oraz z powodzeniem kontynuowane są Młodzieżowe Ośrodki Badmintona, które rozpoczęły swoją piątą edycję.

Głównym celem w ramach programu, który skierowany jest głównie do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych jest upowszechnianie aktywności fizycznej, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz między innymi stworzenie warunków sprzyjających przeciwdziałaniu agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży, jak również warunków do identyfikacji talentów sportowych wśród dzieci i młodzieży. Ale również upowszechnianie zdrowego i aktywnego stylu życia, zapobieganie otyłości wśród uczestników, zapobieganie patologiom społecznym, tworzenie warunków do uprawnia sportu i aktywności fizycznej w mikrospołecznościach i promocję dyscypliny.

Uczestnicy MOB-ów również uczestniczyli w swoich Piknikach. Format pikniku był połączeniem nauki gry w badmintona na hali oraz świeżym powietrzu oraz gier i zabaw połączonych z rywalizacją sportową. Pikniki, w których udział wzięła młodzież MOB-owa realizowane były podczas wydarzeń społecznych, kulturalnych, takich jak dożynki, festyny, dni miasta lub samodzielnej organizacji wydarzenia.

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
17.5°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany