Światowej gwiazdy gwarantują wielkie emocje w Gdańsku. Już 16 lutego w Hali Olivia startuje finałowy Puchar Świata w short tracku!

fot. Paweł Skraba
Dwa tygodnie dzielą nas od startu finałowego Pucharu Świata w short tracku. Do Gdańska przyjadą światowe gwiazdy tej dyscypliny, po raz kolejny szykują się wspaniałe emocje. Liczymy na udane występy biało-czerwonych i gorący doping polskich kibiców.
Wydarzenia tak wielkiej rangi nie mogą się odbyć bez odpowiedniej publiczności, a polscy fani nie raz już udowodnili, że są światową czołówką. Zapraszamy do gorącego kibicowania biało-czerwonym w Hali Olivia, którzy będą rywalizować z najlepszymi zawodnikami świata. Finał Pucharu Świata to wyjątkowa impreza, która po raz pierwszy w historii rozgrywana będzie w naszym kraju!

Moim zdaniem, nie ma lepszego uczucia niż starty przed swoją publicznością, gdy słyszy się doping polskich kibiców. To coś niezapomnianego. Ludzie z całej Polski zjeżdżają się do Olivii, żeby nas zobaczyć. Atmosfera w Gdańsku jest niesamowita i uskrzydla nas, zawodników – mówi Nikola Mazur, jedna z naszych reprezentantek.

W sumie w Gdańsku wystartuje dziesięciu biało-czerwonych – sześciu mężczyzn i cztery kobiety.

2024 rok jest wyjątkowo gorący, jeżeli chodzi o wielkie imprezy w Polsce. W styczniu rozgrywane były mistrzostwa Europy w short tracku, w których biało-czerwoni wywalczyli dwa medale. Sztafeta mieszana zdobyła srebrne, a sztafeta mężczyzn brązowe medale, w startach indywidualnych najbliżej podium znalazła się Kamila Stormowska – czwarta w finale na 1000 i 500 metrów.

Jako reprezentacja rośniemy w siłę z sezonu na sezon – podsumował Michał Niewiński, podwójny medalista ME 2024.

Z kolei Stormowska, jedna z naszych medalowych nadziei, dodaje:

Po mistrzostwach Europy byłam trochę zawiedziona, nie chcę dalej tych czwartych miejsc, są one ciężkie dla zawodnika. Wolałabym miejsca medalowe i będę walczyła o nie w Gdańsku – podkreśla zawodniczka reprezentacji Polski, wspieranej przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A.


Teraz znowu oczy całego łyżwiarskiego świata będą skierowane na short track i halę Olivia – najpierw czeka nas finał Pucharu Świata (16-18 lutego), a kilka dni później o medale mistrzostw świata powalczą juniorzy (22-25 lutego). 

To pierwszy w historii finał PŚ w naszym kraju, przyjedzie cała światowa czołówka i mam nadzieję, że Polacy znów staną na podium – mówi Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.
Cieszymy się z tego, w jaki sposób zakończyły się styczniowe ME 2024. Dla nas, jako organizatorów ważne jest, że imprezę wieńczą sukcesy gospodarzy. Nie ma nic piękniejszego niż medale i wspaniała atmosfera stworzona przez kibiców. Liczę, że równie wspaniała będzie w trakcie zbliżającego się Pucharu Świata – podsumował prezes Tataruch.


Początek finałowego PŚ 2024 w short tracku w Gdańsku zaplanowano na piątek 16 lutego, a jego koniec na niedzielę, 18 lutego. W serwisie KupBilet.pl trwa sprzedaż wejściówek na tę imprezę. Organizatorzy przygotowali bilety w atrakcyjnych cenach oraz wysokie rabaty dla kibiców, którzy przez trzy dni będą dopingować zawodników w walce o medale w hali Olivia. Więcej informacji na KupBilet.pl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
17.5°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany