kategoria: Świat
5 grudzień 2023

Podczas walk na Ukrainie zginął pracownik urzędu miasta w Lublinie

zdjęcie: Podczas walk na Ukrainie zginął pracownik urzędu miasta w Lublinie / pixabay/7862274
Podczas walk na Ukrainie zginął pracownik urzędu miasta w Lublinie Mykoła Miałkowski – poinformował we wtorek prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Po wybuchu wojny 28-latek dołączył do 100. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej.
REKLAMA

„Z Ukrainy nadeszła bardzo smutna wiadomość. W czasie walk z rosyjskim agresorem zginął pracownik Urzędu Miasta Lublin Mykoła Miałkowski” – przekazał we wtorek w mediach społecznościowych prezydent Krzysztof Żuk, załączając czarno-białe zdjęcie młodego mężczyzny.

Jak podał, pracował w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości odpowiadając za projekty dotyczące współpracy akademickiej. „W dniu wybuchu wojny wyjechał, by bronić swojej ojczyzny i walczyć o wolność. Niestety poniósł za to najwyższą cenę” – dodał prezydent Lublina składając wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

W sierpniu br. 28-letni Ukrainiec udzielił wywiadu Radiu Lublin, z którego wynika, że po wybuchu wojny dołączył do 100. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Wojna Rosji przeciwko Ukrainie trwa od 650 dni.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
16.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany