2 listopad 2023

Awaryjne lądowanie małego samolotu treningowego; pilotowi nic się nie stało

zdjęcie: Awaryjne lądowanie małego samolotu treningowego; pilotowi nic się nie stało / pixabay/6381367
Samolot treningowy lądował awaryjnie w czwartek po południu w okolicach lotniska w Lesznie - przekazał PAP oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej. Pilotowi nic się nie stało.
REKLAMA

Awaryjne lądowanie miało miejsce w okolicy miejscowości Strzyżewice, niedaleko leszczyńskiego lotniska.

"Zadysponowane tam były dwa zastępy straży pożarnej. Pilot wyszedł z maszyny o własnych siłach. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria układu paliwowego" - powiedział PAP dyżurny wielkopolskiej PSP.

Radio Poznań przekazało w czwartek, że maszyna leciała na leszczyńskie lotnisko, gdzie stacjonuje. Prezes spółki Lotnisko Leszno Michał Graczyk powiedział rozgłośni, że dwumiejscowy lekki samolot treningowy Tecnam P2002 Sierra wylądował awaryjnie tuż przed samym lotniskiem.

Maszyna już została przetransportowana na lotnisko. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
0.9°C
wschód słońca: 07:48
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2023-12-08 19:30
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 15:30
miejsce
Kino Teatr Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 16:30
miejsce
Sala Ziemi Poznań Congress Center,...
wstęp biletowany