kategoria: Turystyka
4 maj 2024

Gdzie rozpalić grilla lub ognisko w Poznaniu? W mieście są do tego specjalne miejsca

zdjęcie: Gdzie rozpalić grilla lub ognisko w Poznaniu? W mieście są do tego specjalne miejsca / pixabay/3419713
W Poznaniu grilla - poza własnym podwórkiem - można rozpalić także na określonych ogólnodostępnych, miejskich terenach – przypomniał poznański magistrat. W granicach Poznania są również specjalne, wyznaczone miejsca, w których można zorganizować ognisko.
REKLAMA

Jak wskazał poznański magistrat, grilla zorganizować można m.in. nad brzegiem Warty – to miejsce także jest jednym z najczęściej wybieranych przez mieszkańców. Ze względów bezpieczeństwa zakazem objęte są jednak obszary pod mostami.

Grillować można także na terenach zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - w określonych strefach na miejskich kąpieliskach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Dla mieszkańców dostępna jest także wiata na ognisko w Kiekrzu.

Również Zarząd Zieleni Miejskiej udostępnia tereny, gdzie można zorganizować ognisko. Wyznaczone strefy znajdują się: na polanie biwakowej przy parku Szelągowskim (ul. Nadbrzeże), przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda oraz na Szachtach. Zamiar rozpalenia ogniska wystarczy zgłosić do ZZM na adres: kancelaria@zzmpoznan.pl.

„Zorganizowanie ogniska jest także możliwe w lasach komunalnych, ale w wyznaczonych do tego punktach. Dwa znajdują się nad jeziorem Swarzędzkim - przy leśniczówce oraz na polanie. Terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Kolejne miejsca znajdują się w laskach: Dębińskim przy punkcie gastronomicznym oraz Marcelińskim w okolicy leśniczówki. Aby rozpalić ognisko w tych lokalizacjach, należy skontaktować się z administratorami terenów pod numerami tel. 505 142 122 (Dębina), 518 796 513 (Marcelin). Na amatorów kiełbaski z ogniska czeka także wiata nad jeziorem Strzeszyńskim. Termin wystarczy uzgodnić pod numerem tel. 512 386 975” – poinformował Urząd Miasta Poznania.

Magistrat przypomniał, że organizując grilla lub ognisko, należy pamiętać o zabraniu śmieci ze sobą lub wyrzuceniu ich do kosza. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł.

O nielegalnych wysypiskach śmieci można poinformować miejskiej służby poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Straży Miejskiej Miasta Poznania, telefonicznie - dzwoniąc na numer 986 oraz e-mailowo - pisząc na adres: sm@um.poznan.pl. Można je także zgłaszać poprzez aplikację Smart City Poznań. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Poznań
14.1°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany