13 kwiecień 2019

Już za niecały miesiąc Polacy wyruszą na długi majowy weekend - Skyscanner sprawdził, które kierunki będą się cieszyć największą popularnością i będą

Długi majowy weekend to pierwszy po zimie moment, kiedy Polacy tłumnie rozpoczynają sezon urlopowy. Wielu wybiera grillowanie na działce, inni stawiają na pobyt w Polsce, jeszcze inni zacierają ręce i szykują się na zagraniczną podróż. Wedle analizy Skyscanner, ubiegłoroczna majówka była najgorętszym momentem w roku na zagraniczny urlop, m.in. dlatego, że trwała aż 10 dni. W tym roku, wszystko wskazuje na to, że długi majowy weekend może powtórzyć swój sukces – wielu uda się na wypoczynek już w piątkowe popołudnie 26 kwietnia i wróci dopiero 5 maja. Są i tacy, którzy majówkę sprytnie połączą ze świętami Wielkanocy, dzięki czemu zyskają aż 16 dni urlopu, idealne na daleką podróż. Skyscanner zbadał, które miejsca cieszą się największą popularnością, a do których udamy się w najbardziej przyjaznej dla kieszeni cenie.
REKLAMA
-    Wedle analizy Skyscanner długi majowy weekend to najgorętszy moment w roku na zagraniczne podróże (2018 rok)
-    Listę top 10 najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków na tegoroczną podróż otwiera Lizbona, Toronto i Nowy Jork
-    Największy wzrost zainteresowania w tym roku w porównaniu z 2018 rokiem odnotowała Lizbona (+89%), Bolonia (+86%) oraz Stambuł (+58%)
-    W tym roku wśród najtańszych kierunków na podróż znalazły się: Wiedeń, Kijów, Oslo oraz Lwów


Najpopularniejsze kierunki

Analitycy Skyscanner sprawdzili, które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polaków. Okazuje się, że w tym roku rodacy w pierwszej kolejności udadzą się do:

1.    Lizbony
2.    Toronto
3.    Nowego Jorku
4.    Londynu
5.    Rzymu
6.    Splitu
7.    Mediolanu
8.    Barcelony
9.    Luqi
10.    Aten

To już kolejny rok, kiedy Nowy Jork cieszy się tak ogromną popularnością w trakcie majówki – podobnie było w roku ubiegłym, kiedy Wielkie Jabłko znalazło się w top 3 najczęściej wybieranych miejsc.


Kierunki, które odnotowały największy wzrost popularności

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Polacy od lat są wierni południu Europy. Włochy, Hiszpania czy Portugalia niezmiennie kuszą i przyciągają rzesze turystów zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Skyscanner postanowił przyjrzeć się i sprawdzić, które miejsca odnotowały największy wzrost popularności – listę top 5 otwiera Lizbona z wynikiem +89%.Tuż za Lizboną znalazła się Bolonia z wynikiem + 86%, orientalny Stambuł, do którego uda się o ponad połowę więcej turystów niż w roku ubiegłym (+58%), podobnie jak z Lwowem, którego popularność wzrosła o 54%, a także Rzym z wynikiem +47%.


Dokąd najtaniej?

Skyscanner sprawdził najtańsze kierunki na majowy urlop. Lista top 10 wygląda imponująco – kto by pomyślał, że do tych urokliwych miejsc za bilet lotniczy zapłacimy najmniej! To miasta, które Skyscanner regularnie rekomenduje i których urok nieustannie przybliża:

1.    Wiedeń
2.    Kijów
3.    Oslo
4.    Lwów
5.    Eindhoven
6.    Bruksela
7.    Zurych
8.    Budapeszt
9.    Amsterdam
10.    Londyn


Dla tych, którzy preferują spędzić majowy weekend w Polsce, Skyscanner przygotował kilka ciekawych propozycji, zarówno na wybrzeżu, w górach, jak i nad jeziorem. Dodatkowo, są w nich podpowiedzi dokąd jechać w rodzinnym gronie z dziećmi.

Z kolei, Ci, którzy zdecydowali się połączyć majówkę z Wielkanocą i zyskać w ten sposób aż 16 dni urlopu tutaj znajdą kilka inspiracji na niebanalną, daleką podróż. Co zobaczyć w Nowym Jorku, Tajlandii, Singapurze, Japonii czy w Kanadzie? Skyscanner zachęca do lektury.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-02-21 19:00
miejsce
2progi, Poznań, aleja...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 19:00
miejsce
Pub Mad Max reaktywacja, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 19:30
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 20:00
miejsce
Restauracja Sól i Pieprz,...
wstęp biletowany