25 listopad 2021

Golec uOrkiestra - Kolędowanie z Janem Pawłem II

kupbilecik24.pl / Golec uOrkiestra - Kolędowanie z Janem Pawłem II
Zapraszamy 16 stycznia 2022 roku do Sala Ziemi, Poznań, ul. Głogowska 14.
REKLAMA
data: 2022-01-16 19:00
miejsce: Sala Ziemi, Poznań, ul. Głogowska 14
bilety: KUP BILET
 

Bracia Golec wiele razy udowodnili, że w kolędowaniu są prawdziwymi mistrzami, jednak koncert "Kolędowanie z Janem Pawłem II" jest czymś zupełnie unikatowym. To nie tylko zbiór najbardziej lubianych bożonarodzeniowych kolęd i pastorałek, ale także brawurowy projekt, w którym, dzięki technologii, udział bierze nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II. Istotą przedsięwzięcia jest połączenie dźwiękowego zapisu kolęd, które śpiewał, z kolędami w wykonaniu muzyków z Milówki. W efekcie słuchacze odnoszą wrażenie, jakby Święty Jan Paweł II kolędował z Golec uOrkiestrą.

W trakcie koncertu usłyszymy nieznane szerokiej publiczności nagrania z wigilii w apartamencie papieskim, które bracia Golec otrzymali od zaprzyjaźnionej z nimi Siostry Teodory, Sercanki, która podczas pontyfikatu Jana Pawła II pracowała w Watykanie. Usłyszymy też kolędy, które Ojciec Święty wspólnie z wiernymi śpiewał przed ustawianym na placu św. Piotra żłóbkiem, oraz w trakcie pasterek odprawianych w Bazylice Watykańskiej. Nie zabraknie wspomnień braci Golec z ich spotkań z Papieżem, anegdot z Nim związanych, a także ulubionej pastorałki Papieża Polaka "Oj, Maluśki, Maluśki", do której w trakcie jednej z audiencji na poczekaniu ułożył kilka śmiesznych zwrotek. Bracia przypomną także wiele poruszających wypowiedzi Ojca Świętego na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz specyfiki polskich kolęd, jak choćby tę: "My jesteśmy Polakami, ja jestem Polakiem, dlatego czuję jakoś szczególnie głęboko Polskie Boże Narodzenie. To nie przypadek, że w Polsce jest tyle kolęd, to nie jest przypadek - to jest bardzo precyzyjny dowód na jakąś specyfikę polskiej duszy. Te nasze kolędy to cząstka świadectwa jakie dusza Polska, kultura Polska dała Chrystusowi". A wszystko to w znakomitym golec uorkiestrowym anturażu, przygotowanym specjalnie na okoliczność koncertu.

Koncert jest muzycznym hołdem, jaki Golec uOrkiestra składa Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji przypadającej na 2020 rok, 100. rocznicy Jego urodzin.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Golec uOrkiestra
artyści:
Paweł i Łukasz Golcowie, Edyta Golec, Jarosław Zawada, Robert Szewczuga, Zbigniew Michałek i inni
Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Zespół w 1998 roku założyli Paweł i Łukasz Golcowie. Janusz Stokłosa - wybitny pianista, aranżer i kompozytor powiedział kiedyś o nich: "beskidzcy górale XXI wieku". Dlaczego? Ponieważ z wielką maestrią potrafią łączyć ze sobą najróżniejsze nurty muzyczne. W ich piosenkach słychać folkowe brzmienia z Żywiecczyzny wśród których dorastali, ale i ukochany przez nich jazz, pop, czy rock"n"roll. Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-03-21 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-25 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany