kategoria: Wydarzenia
3 czerwiec 2024

SLS. Vol. 63 TEETH (Anders Filipsen / Herman Müntzing / Håkon Berre)

zdjęcie: SLS. Vol. 63 TEETH (Anders Filipsen / Herman Müntzing / Håkon Berre) / kupbilecik24.pl / SLS. Vol. 63 TEETH (Anders Filipsen / Herman Müntzing / Håkon Berre)
kupbilecik24.pl / SLS. Vol. 63 TEETH (Anders Filipsen / Herman Müntzing / Håkon Berre)
Zapraszamy 11 czerwca 2024 roku do Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3.
REKLAMA
data: 2024-06-11 20:00
miejsce: Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
bilety: KUP BILET
 

SLS. Vol. 63 TEETH (Anders Filipsen / Herman Müntzing / Håkon Berre). Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club oraz Trybunę Muzyki Spontanicznej.

Patronat medialny - Radio Afera
Partner koncertów - Moon Hostel Poznań
Dragon Social Club / godz. 20:00 / Scena MDK

Bilety:
Przedsprzedaż - 35 zł
Ulgowy przedsprzedaż (studenci / uczniowie / 60+) - 25 zł*
* po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, legitymacji uczniowskiej lub dowodu osobistego w przypadku 60+.

Zapraszamy na ostatni przed wakacjami spontaniczny koncert! Zapraszamy do świata fonicznej anarchii, której paleta dźwięków jest rozszerzona do granic możliwości!

Skandynawskie trio TEETH istnieje już od dekady i zrzesza trzech niezwykle interesujących muzyków poruszających się w świecie dźwięków elektroakustycznych. Duńczyk Anders Filipsen, Szwed Herman Müntzing i zdecydowanie z tego grona najbardziej rozpoznawalny, wielokrotnie goszczący w Dragonie, Norweg Håkon Berre. Żywa perkusja tego ostatniego i głos tego drugiego zostaną skąpane w oceanie dźwięków syntetycznych i amplifikowanych dźwiękowych akustycznych. TEETH tworzy nieziemskie pejzaże dźwiękowe wykraczające poza gatunki i wyobraźnię. Od świszczącego stada ptaków po schizofreniczne bohomazy i rytmy godne dnia zagłady. Osobista ekspresja każdego z muzyków tria przyczynia się do budowania całości, tworzenia synergicznej ściany dźwięków. Trio wydało, doceniony przez krytyków, debiutancki album "Open Up" w uznanym, skandynawskim labelu ILK w listopadzie 2018 roku.

"TEETH brzmią jak coś, czego nigdy wcześniej nie słyszałeś. Możesz sobie wyobrazić obcy organizm, który wysyła pilne wiadomości do zdesperowanych Ziemian, drażniąc się i testując ograniczony zakres uwagi ziemskich istot oraz ich zdolność do rozszyfrowania ekscentrycznych tekstur słuchowych". - Eyal Hareuveni, Salt Peanuts

Anders Filipsen (DK) - instrumenty klawiszowe, pokrętła
Herman Müntzing (SE) - elektronika, obiekty wzmacniane, głos
Håkon Berre (NO) - perkusja, obiekty, elektronika

Anders Filipsen jest aktywny na duńskiej scenie jazzowej i improwizowanej od ponad dekady, zarówno jako kompozytor, jak i improwizator, wydaje albumy we wspomnianej wytwórni ILK. Aktywnie współpracuje z zespołami i projektami takimi, jak The Black Nothing, Firebirds i Mesmer.

Mieszkający w Malmö Herman Müntzing, to jeden z najoryginalniejszych artystów szwedzkiej sceny elektronicznej, zajmujący się zarówno urządzeniami elektronicznymi, jak i akustycznymi, posługujący się także swoim domowym instrumentem "Flexichord". Oprócz nauczania w Akademii Muzycznej w Malmö, aktywnie współpracuje z zespołami i projektami takimi, jak Morph Ensemble, Rhododendron String Band i Diers/Müntzing.

Håkon Berre, pochodzący z Norwegii, ale mieszkający w Kopenhadze, jest bardzo aktywnym improwizatorem biorącym udział w szerokiej gamie projektów, zarówno pracujących z dźwiękami akustycznymi, jak i dźwiękami poddawanymi obróbce elektronicznej. Jego pomysłową i energiczną grę na perkusji można usłyszeć w dyskografii obejmującej ponad czterdzieści albumów. Wiele z nich zostało wydanych przez Barefoot Records, label, którego Håkon jest jednym ze współzałożycieli. Aktywny z zespołami i projektami takimi, jak Ytterlandet, Ericson/Nästesjö/Berre, czy Liudas Mockunas Trio. Dwie pierwsze z w/w formacji gościliśmy już w naszym cyklu i były to jedne z najlepszych momentów w historii serii, która trwa już szósty rok.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Spontaneous Live Series
artyści:
Różni wykonawcy
Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
17.5°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany