kategoria: Wydarzenia
10 maj 2019
patronat medialny

Startują III Mistrzostwa Polski w escape roomach

fot. nadesłane
Ruszyły zapisy do Poland Escape 2019, czyli III Mistrzostw Polski w escape roomach. W drugiej edycji imprezy wzięło udział aż 2750 uczestników - w tym roku zawody będą miały formę otwartą, co oznacza, że mogą się do nich zgłaszać drużyny z całego Świata. Postawiono też na popularne fabuły - pokoje eliminacyjne utrzymane będą w konwencji najnowszego filmu z serii X-Men: Mroczna Phoenix. Udział w zawodach jest bezpłatny, a do wygrania jest escape roomowy wyjazd.
Escape roomy (tzw. pokoje zagadek) to forma intelektualnej rozrywki, w ramach której gracze muszą rozwiązać serię łamigłówek, zadań manualnych i zagadek, aby przejść przez całą fabułę gry i wydostać się z pomieszczenia. Nowoczesne escape roomy, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i profesjonalnych scenografii, gwarantują bardzo realistyczne doznania – m.in. dzięki temu rozrywka ta rozwinęła się do tego stopnia, że w jej ramach ukształtował się już ruch sportowy. Pasjonaci tworzą swoje drużyny, regularnie trenują i rywalizują z innymi na czas wyjścia z konkretnego pokoju. 

- Zabawa ta podbija serca osób poszukujących ciekawych form spędzania czasu „offline” na całym Świecie i mimo, że jest to czysta rozrywka, naturalną jej ewolucją było pojawienie się elementu rywalizacji. Osoby mające na koncie kilkadziesiąt, a nierzadko nawet kilkaset pokoi zaczęły szukać możliwości sprawdzenia się z innymi. To właśnie dla nich 3 lata temu zorganizowaliśmy pierwszą edycję Poland Escape i jak widać chwyciło. Popularność zawodów z roku na rok rośnie bardzo szybko, zaczęły pojawiać się pytania zainteresowanych z zagranicy, dlatego w tym roku zawody będą miały formułę międzynarodową. Tak jak w poprzednich latach zaczynamy od etapu internetowego, następnie są eliminacje już w stacjonarnych pokojach w Poznaniu, a na koniec, jesienią, wielki finał we Wrocławiu – tłumaczy Jakub Caban z Lockme.pl, współorganizator Poland Escape.

Drużyny muszą składać się z 2-4 zawodników i można je zgłaszać na stronie polandescape.com do 11 maja, kiedy to startuje pierwszy etap, który jest jedynym etapem rozgrywanym w internecie (gra typu point-and-click). Następnie ekipy, które awansują dalej zmierzą się w weekend 8-9 czerwca w Galerii Malta w Poznaniu w specjalnie zaprojektowanych na tę okazję pokojach nawiązujących do filmu X-Men: Mroczna Phoenix, który swoją premierę będzie miał 7 czerwca. Na koniec jesienią we Wrocławiu odbędzie się wielki finał, który do ostatniej chwili owiany jest tajemnicą. Udział w zawodach jest całkowicie bezpłatny, a główną nagrodą jest weekendowy wyjazd dla całej drużyny na zwiedzanie escape roomów w jednym z europejskich miast.

- Polska jest pierwszym na Świecie krajem, który zaczął organizować swoje mistrzostwa w escape roomach. Powoli inne kraje, jak np. Belgia, idą tym śladem, ale popularność Poland Escape póki co jest bez precedensu. Dlatego chcemy otwierać się na uczestników z zagranicy, którzy zresztą sami do nas pukają i po cichu liczymy, że za jakiś czas zaczniemy organizować zawody o randze mistrzostw Europy, a może nawet Świata. Tą imprezą chcemy też pokazać, jak popularne są escape roomy, jak niesamowicie zaangażowani w rozwój tej rozrywki są jej pasjonaci, na jak wysokim poziomie stoją nowoczesne pokoje i jak szeroka, zróżnicowana jest ich oferta  – dodaje Grzegorz Cholewa z Exit19.pl, partner merytoryczny Poland Escape.

Więcej informacji o III Mistrzostwach Polski w escape roomach oraz zapisy na stronie https://polandescape.com
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
14.5°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany