kategoria: Zdrowie
20 lipiec 2020

Jak przygotować się na powrót do normalności

zdjęcie: Jak przygotować się na powrót do normalności / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Jakie skojarzenia przychodzą Ci na myśl, gdy słyszysz o powrocie do normalności? Ja mam przed oczami astronautów wracających na Ziemię z kosmosu. Obecnie część z nas czuje się właśnie tak: wytrąceni z równowagi, zdezorientowani. Żyjemy w świecie, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni.
Dyskusje na temat powrotu do pracy koncentrują się na kwestiach bezpieczeństwa i procedurach dotyczących zdrowia i środowiska pracy. Moja kariera w wojsku i ciągłe przeprowadzki z bazy do bazy nauczyły mnie kilku rzeczy, które teraz mogą przydać się tak samo, jak podręcznik procedur, stworzony z myślą o powrocie do miejsca pracy.

Po pierwsze, kiedy opuściliśmy swoje stanowiska pracy, nastała nowa rzeczywistość. Musimy uwrażliwić się na ludzi, którzy pozostali, by „utrzymać bieg rzeczy”. Pamiętaj, że w wielu miejscach na całym świecie niektóre zawody zostały uznane za niezbędne. Wykonujący je ludzie nie mogli opuścić swoich stanowisk. Ci, którzy wciąż normalnie pracują, już dostosowali się do nowej sytuacji. Oni także mogą odczuwać lekki niepokój związany z naszym powrotem do pracy. Być może czują nawet lekką urazę, że oni musieli „zostać”, gdy my „zrejterowaliśmy”.  Co prowadzi do drugiej lekcji:

Powrót do nowej normalności oznacza zmiany, a zmiany wiążą się z innymi wymaganiami, wywołującymi stres. Nawet jeśli marzy nam się powrót do poprzedniej rzeczywistości, nie zawsze jest on możliwy czy wskazany. Powinniśmy zwolnić i uważnie obserwować rozwój wypadków. Słuchać i wyłapywać ewentualne trudności. Ponieważ każdy inaczej postrzega rzeczywistość, musimy się komunikować - zarówno w celu pozyskiwania informacji, jak również ich przekazywania. Powrót do pracy będzie wymagał od nas weryfikacji przyjętych założeń i zatwierdzenia tego, co uważamy za słuszne i prawdziwe. Będzie wymagał jeszcze lepszej komunikacji i otwartości.

Nowe podejście jest konieczne. W ciągu ostatnich tygodni i miesięcy każdy dostosował się  do niepewności na własny sposób. Niektórzy chcą po prostu zerwać „opatrunek” i stawić czoła nowej rzeczywistości, gdy inni potrzebują asekuracji i ochrony. Nawiązując do analogii z astronautami: nie możemy orbitować wiecznie. Musimy znaleźć złoty środek i zachować wrażliwość na ludzi, którzy inaczej reagują na ryzyko. Ale wrócić do wspólnej pracy musimy.

Trzeba także uświadomić sobie, że nie wszystkim uda się bezboleśnie odnaleźć w nowej sytuacji Lata spędzone w wojsku nauczyły mnie, że nie każdy radzi sobie z powrotem. Niestety, niektórzy żołnierze zmagają się z przystosowaniem do innych warunków – a my powinniśmy ich zrozumieć. Powinniśmy przygotować się odpowiednio, by pomóc osobom walczącym o swoje miejsce w „nowej normalności”. Musimy to przewidzieć i zaplanować, w jaki sposób wspierać osoby, które nie wrócą do miejsca pracy z powodzeniem. Wynika to z kilku przyczyn - te oczywiste dotyczą zmiany wymagań w pracy lub presji finansowej wywieranej na firmę. Inne będą oparte na osobistej ocenie stanu zdrowia, gdzie ryzyko uważa się za niedopuszczalne na poziomie indywidualnym. Podobnie jak ci żołnierze, ludzie zmagający się z powrotem powinni skonsultować się z ekspertami i poszukać formy terapii, która pomoże im poradzić sobie ze zmianami.

Organizacje nie powinny minimalizować źródeł stresu w pracy, ponieważ ponownie wkraczamy w środowisko, które opuściliśmy i wokół którego orbitowaliśmy tak długo. Dobra wiadomość brzmi:  ​​zdecydowana większość misji  kończy się sukcesem, więc nasz powrót może być udany, jeśli starannie go zaplanujemy i zareagujemy na pojawiające się wyzwania.

Aby otrzymywać najświeższe informacje od Herbalife Nutrition, śledź nasz fan page, konto na Instagramie oraz odwiedzaj nutriportal.pl

Autor: Dr Kent Bradley, Dyrektor ds. Zdrowia i Odżywiania, Herbalife Nutrition, emerytowany pułkownik

O Herbalife Nutrition
Herbalife Nutrition to międzynarodowa firma z branży odżywiania, marka numer 1 na świecie wśród produktów do kontroli wagi*, której celem jest zapewnienie dostępu do spersonalizowanego żywienia milionom ludzi na całym świecie. Od 1980 roku firma realizuje swoją misję – wspieranie zmiany stylu życia za sprawą wartościowych produktów i programów służących lepszemu odżywianiu. Wraz z naszymi Niezależnymi Partnerami z pełnym oddaniem oferujemy rozwiązania dla problemów związanych ze złym odżywianiem, wsparcie w walce z nadmierną masą ciała, starzeniem się populacji, rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej oraz proponujemy możliwości stanowiące odpowiedź na wzrost zainteresowania prowadzeniem własnego biznesu. Herbalife Nutrition zapewnia naukowo opracowywane produkty wysokiej jakości oraz indywidualne wsparcie ze strony Niezależnych Partnerów Herbalife Nutrition, a także przynależność do wspólnoty, której członkowie inspirują się wzajemnie do prowadzenia zdrowszego, bardziej aktywnego stylu życia.

Produkty Herbalife Nutrition z kategorii odżywiania ukierunkowanego, kontroli masy ciała, sportu i fitness oraz kosmetyki pielęgnacyjne są dostępne wyłącznie u Niezależnych Partnerów Herbalife Nutrition, działających w ponad 90 krajach.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Herbalife Nutrition wspiera Herbalife Nutrition Foundation (HNF) i programy Casa Herbalife, które zapewniają zdrowe odżywianie dzieciom będącym w potrzebie. Herbalife Nutrition z dumą sponsoruje ponad 190 znakomitych sportowców, zespołów i wydarzeń sportowych na całym świecie.

Herbalife Nutrition zatrudnia  8 500 pracowników (w tym 300 naukowców) na całym świecie. W 2019 roku firma osiągnęła 4,9 miliarda USD sprzedaży netto. Jest obecna na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: HLF). Więcej informacji na Herbalife.com lub IAmHerbalife.com.
Herbalife Nutrition zachęca swoich inwestorów do odwiedzenia dedykowanej strony ir.herbalife.com
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Poznań
17.8°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Luboński Ośrodek Sportu i...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 21:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 22:00
miejsce
Silent na Wolności, Poznań, plac...
wstęp biletowany