19 listopad 2019

Walczmy z cukrem. Najważniejsza edukacja

Na problem zawartości słodkich dodatków w napojach dostępnych w handlu postanowili zwrócić uwagę uczniów i rodziców nauczyciele w jednej ze szkół. Zdjęcie, obiegające sieć, przedstawia tablicę korkową, na której wyeksponowano konkretny materiał poglądowy: woreczki z równowartością ilości cukru, jakie spożywamy pijąc colę, oranżadę, sok i inne fabryczne napoje.
Koronawirus
wielkopolskie
2942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Wirtualna Polska zauważa, że taka tablica powinna pojawić się w każdej polskiej placówce oświatowej, Być może tylko tak można w sposób nie pozostawiający wątpliwości uzmysłowić młodym ludziom, że łatwo sobie zaszkodzić delektując się słodkim smakiem.

Cukier jest groźny nie tylko dla dziecięcych organizmów - nie służy konsumentom w każdym wieku. Niesie za sobą zagrożenie cukrzycą, otyłością, próchnicą. Szczególnie u najmłodszych może też przynosić niebezpieczne efekty zmian nastroju, pobudzenie lub senność.

Gazowane napoje mogą zawierać czasem nawet kilka - kilkanaście łyżeczek cukru w szklance. Soki owocowe również bywają solidnie dosładzane.

Rozsądni rodzice od najmłodszych lat powinni uczyć swoje pociechy, by pragnienie zaspokajać wyłącznie wodą, najlepiej nalaną do wielorazowego, własnego pojemnika.
WP.PL przypomina przestrogi naukowców, że cukier jest poważnym za.grożeniem dla zdrowia publicznego. Niektóre kraje zachodnie planują wprowadzenie podatków od tego dodatku do towarów spożywczych.


Źródło: WP parenting
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
2942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-04 17:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-04 20:15
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska w...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 11:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany