Wydarzenia

Alameda 5

dodano 2019-09-02 19:14:55
rozpoczęcie:
2019-09-15 20:30
miejsce:
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
bilety:

Kwintet ALAMEDA 5 zagra pierwszy raz w DRAGONIE!

ALAMEDA 5 to kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble), Mikołaja Zielińskiego (T"ien Lai, Javva), Łukasza Jędrzejczaka (T"ien Lai, Javva), Jacka Buhla (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Jaząbu) i Rafała Iwańskiego (HATI, Innercity Ensemble). ALAMEDA 5 stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej. Ich zwieńczeniem był debiutancki album "Duch tornada" (2015, Instant Classic), który zebrał wiele entuzjastycznych recenzji, a według dziennikarzy Noise Magazine został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2001-2016. Od tego czasu muzyka grupy ewoluowała w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, inspiracji wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, post-punkiem i post-minimalizmem, czego efektem jest wydany na początku 2019 roku przez Instant Classic świetnie przyjęty (m.in. The Quietus, Polityka, Lizard Magazyn) drugi album kwintetu zatytułowany "Eurodrome". ALAMEDA 5 zagrała dziesiątki koncertów, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.

ALAMEDA 5 zagra w składzie:
Jacek Buhl - perkusja, perkusjonalia
Rafał Iwański - darabukki, djembe, conga, perkusjonalia
Łukasz Jędrzejczak - elektronika, organy elektryczne, wokal
Piotr Michalski - gitara basowa
Jakub Ziołek - gitara, elektronika, wokal

Recenzje koncertów:
"Słyszalne na płycie fascynacje krautem i latami 80., na koncercie ustępowały miejsca szaleńczej zabawie dźwiękiem i w sumie, żeby doświadczyć tej muzyki, musiałbym koncert zobaczyć/usłyszeć przynajmniej ze dwa razy, bo za jednym podejściem trudno było się skupić na każdym aspekcie alamedowej układanki. Być może jestem bezkrytyczny, ale koncert był po prostu doskonały."

"Idealne połączenie rytualnego, transowego rytmu z kosmicznymi odlotami elektroniki i gitar generuje psychodeliczny koktajl Mołotowa, który na dzień dzisiejszy nie ma sobie równych jeśli chodzi o krajowe granie."

"Koncert Alameda 5 był okazją usłyszenia nowego materiału grupy. Oparcie o rytm i aurę kosmische musik podkreśliły styl zespołu wypracowany już na Duchu Tornada, ale kwintet zaprezentował też nowe wątki, np. mocniejsze gitarowe utwory i bardziej bezpośrednie wokalne melodie. Brzmienie grupy robiło duże wrażenie: z jednej strony detalami i barwami, a z drugiej - mocą i wręcz rozmachem. Świetny koncert."

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Alameda 5
artyści:
Alameda 5
ALAMEDA 5 to kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble), Mikołaja Zielińskiego (T"ien Lai, Javva), Łukasza Jędrzejczaka (T"ien Lai, Javva), Jacka Buhla (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Jaząbu) i Rafała Iwańskiego (HATI, Innercity Ensemble). ALAMEDA 5 stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-01-19 16:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-19 17:00
miejsce
Restauracja Pretekst, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-20 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-20 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany