Wydarzenia

Sinfonietta Polonia obchodzi 15. urodziny!

dodano 2019-09-24 19:13:55
rozpoczęcie:
2019-12-01 18:00
miejsce:
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Poznań, Święty Marcin 87
bilety:

Sinfonietta Polonia zaprasza na swoje 15. urodziny! Orkiestra występowała w prestiżowych salach Berlina, Rzymu, Pekinu, Hanoweru, Dalian i wielu innych. Koncertowała wielokrotnie w Chinach, Francji, Niemczech, Włoszech, a także w licznych miastach i miasteczkach Polski. Jej koncerty noworoczne są wyczekiwane i owacyjnie przyjmowane przez kilkutysięczną rzeszę sympatyków i wiernych słuchaczy. Jak na piętnastolatkę przystało, jest pełna pasji i nowych pomysłów.

W pierwszej części urodzinowego koncertu królować będzie muzyka polska - ta najbardziej kochana na świecie - Fryderyka Chopina, ale też ta najmłodsza, stworzona na urodziny Sinfonietty przez Gabriela Kaczmarka, z którego "Alicją w Krainie Czarów" orkiestra wyruszy za pół roku na podbój Ameryki. W utworach Fryderyka Chopina wystąpi Joanna Marcinkowska
- laureatka licznych międzynarodowych konkursów pianistycznych, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, z którą Sinfonietta Polonia z wielkim sukcesem koncertowała w Berlinie w prestiżowej sali Rundfunk Berlin-Brandenburg.

Druga część koncertu, to już muzyka świata. Z dwóch ojczyzn maestra Chaua pochodzą: "Three Dance Episodes" z musicalu "On the Town" - słynna opowieść o trzech marynarzach na 24-godzinnej przepustce w Nowym Jorku oraz egzotyczna chińska suita, inspirowana muzyką ludową z terenów pasma górskiego Taihang.

Pozostałe utwory - to światowe hity, przygotowane przez solistów jako urodzinowe upominki. Charyzmatyczny, ukraiński trębacz Ostap Popovych wystąpi zarówno jako solista, jak i w duecie z Blanką Bednarz - skrzypaczką o ogromnej wyobraźni muzycznej. "Emmanuel" w ich wykonaniu, nacechowany niemal mistyczną tęsknotą wzrusza do łez. Varsovia Brass Quintet błyszczy wirtuozerią instrumentalną, wrażliwością sonorystyczną, kipi energią i zaraźliwym humorem. Zaskoczy Państwa kilkukrotnie, a z towarzyszeniem Sinfonietty Polonii zagra najsłynniejsze tango świata - La Cumparsita.

Wykonawcy
Cheung Chau - dyrygent
Joanna Marcinkowska - fortepian
Blanka Bednarz - skrzypce
Ostap Popovych - trąbka
Varsovia Brass Quintet
Sinfonietta Polonia
Program
Gabriel Kaczmarek - Wariacje na orkiestrę - prawykonanie
Fryderyk Chopin - Andante spianato i Polonez Es-dur op. 22
Fryderyk Chopin - Życzenie op. 74 Nr 1 (aranżacja Piotr Wróbel)
Stanisław Moniuszko - Mazur z opery Straszny Dwór
Ennio Morricone - Temat z filmu Misja (aranżacja Jacek Juszczak)
Leonard Bernstein - On the Town - Three Dance Episodes
Gerardo Matos Rodrigue - La Cumparsita (aranżacja Jacek Juszczak)
Michel Colombier - Emmanuel (aranżacja Marcin Herman)
Bao Yuan Kai - Suita nr 6 Seasons in Taihang Mountains (polska premiera)

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Nadzwyczajny Koncert Jubileuszowy
artyści:
Sinfonietta Polonia
Sinfonietta Polonia zaprasza na swoje 15. urodziny! Orkiestra występowała w prestiżowych salach Berlina, Rzymu, Pekinu, Hanoweru, Dalian i wielu innych. Koncertowała wielokrotnie w Chinach, Francji, Niemczech, Włoszech, a także w licznych miastach i miasteczkach Polski. Jej koncerty noworoczne są wyczekiwane i owacyjnie przyjmowane przez kilkutysięczną rzeszę sympatyków i wiernych słuchaczy. Jak na piętnastolatkę przystało, jest pełna pasji i nowych pomysłów. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
Koronawirus
wielkopolskie
412
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-06-09 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 20:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-20 19:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska w...
wstęp biletowany