Wydarzenia

Oleszak / Jacobson / Jørgensen Spontaneous Live Series Vol. 11

dodano 2019-11-03 01:23:53
rozpoczęcie:
2019-11-12 20:15
miejsce:
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
bilety:

Spontaneous Live Series Vol. 11 - Oleszak/Jacobson/Jørgensen TRIO

Witold Oleszak (PL) - fortepian
Tomo Jacobson (PL/DK) - kontrabas
Peter Ole Jørgensen (DK) - perkusja

Bilety: 25 zł

Free-Jazzowe polsko-duńskie trio jest owocem współpracy pianisty Witolda Oleszaka i perkusisty Petera Ole Jørgensena (aka P.O.Jorgens). Muzycy wystąpili wspólnie na Copenhagen Jazz Festival, w 2018 roku, w składzie z Laurą Toxvaerd (saksofon altowy), w ramach serii koncertów organizowanych przez wiodący kopenhaski kolektyw (także oficyna wydawnicza) - ILK, skupiający muzyków sceny eksperymentalnego i improwizowanego Jazzu. Dopełnieniem i niejako "łącznikiem" jest zaproszenie do współpracy kontrabasisty Tomo Jacobsona. Trio, chociaż w klasycznym i wielokrotnie powielanym układzie instrumentów, pozbawione jest tradycyjnej (wiodącej) roli fortepianu, a jedyną wyróżnialna cechą czerpiącą z muzycznej tradycji, jest współbrzmienie wynikające z użytego instrumentarium.

Witold Oleszak (fortepian)

Pianista- improwizator, zamieszkały w Poznaniu, obecnie prawie całkowicie skoncentrowany na grze na fortepianie, zarówno w zakresie swobodnej improwizacji, jak i w tradycji europejskiego Free-Jazzu. Jako wykonawca najbardziej ceni sobie współpracę ze świetnymi współczesnymi perkusitami, z których największy wpływ wywarł na niego Roger Turner. Maciej Lewenstein, w swojej książce Polish Jazz Recordings and Beyond napisał: "On jest absolutnym objawieniem: jego gra jest rodzajem mieszanki stylów Johna Cage"a i Cecila Taylora, wyniesionych poza zupełnie nowe horyzonty".

Tomo Jacobson (kontrabas)
Polski kompozytor i improwizator, obecnie mieszkający w Kopenhadze, koncentruje się zarówno na muzyce swobodnie improwizowanej, jak i innych kreatywnych jej odmianach. Jest kuratorem festiwalu Freedom Music Festival. Zanim uzyskał dyplom Rytmisk Musikkonservatorium, studiował również muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Peter Ole Jørgensen (perkusja)
Kompozytor i multiinstrumentalista. Od ponad trzydziestu lat jest punktem odniesienia na duńskiej scenie muzyki improwizowanej. Autor ponad pięćdziesięciu opracowań muzyki scenicznej i filmowej. Współpracował z Peterem Brötzmannem, Evanem Parkerem, Matsem Gustafssonem i innymi. W Polsce znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską i Rafałem Mazurem.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Oleszak / Jacobson / Jørgensen
artyści:
Oleszak / Jacobson / Jørgensen
Free-Jazzowe polsko-duńskie trio jest owocem współpracy pianisty Witolda Oleszaka i perkusisty Petera Ole Jørgensena (aka P.O.Jorgens). Muzycy wystąpili wspólnie na Copenhagen Jazz Festival, w 2018 roku, w składzie z Laurą Toxvaerd (saksofon altowy), w ramach serii koncertów organizowanych przez wiodący kopenhaski kolektyw (także oficyna wydawnicza) - ILK, skupiający muzyków sceny eksperymentalnego i improwizowanego Jazzu. Dopełnieniem i niejako "łącznikiem" jest zaproszenie do współpracy kontrabasisty Tomo Jacobsona. Trio, chociaż w klasycznym i wielokrotnie powielanym układzie instrumentów, pozbawione jest tradycyjnej (wiodącej) roli fortepianu, a jedyną wyróżnialna cechą czerpiącą z muzycznej tradycji, jest współbrzmienie wynikające z użytego instrumentarium. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
Koronawirus
wielkopolskie
394
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-06-09 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 17:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 20:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-20 19:00
miejsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska w...
wstęp biletowany