Wydarzenia

Raquy Danziger & Shingo Masuda

dodano 2019-11-29 11:13:54
rozpoczęcie:
2019-12-06 19:30
miejsce:
Dragon Social Club, Poznań, Zamkowa 3
bilety:

Raquy Danziger i Shingo Masuda to muzycy pochodzący z zupełnie różnych kultur, którzy w toku ekslopracji odnaleźli swoje miejsce w tradycjach Turcji i Zachodniej Azji. Na koncercie usłyszymy muzykę klasyczną i tradycyjną z tego obszaru przeplecioną oryginalnymi kompozycjami artystów. Turcja to obszar przenikania i nakładania się na siebie kultur ze wszystkich stron świata, obfitujący w rozmaite tradycje muzyczne. Od dostojnych, powolnych struktur opartych na poezji, po porywiste, dzikie tańce w nieparzystych rytmach. Wpływy żydowskie, romskie, bałkańskie, arabskie, perskie przenikające się ze pozostałościami dawnych imperiów. Harmonie pamiętające czasy bizantyńskie, pieśni i opowieści przywleczone z odległych części Azji…

Raquy Danziger
- perkusjonistka, kompozytorka i edukatorka - znana jest ze swych umiejętności gry na bębnie darbuka, który studiuje od samego Üstata Bünyamina Olguncana. Występowała w wielu miejscach świata - od sal koncertowych Egiptu po odległe miasta Syberii. Jej unikatowe i metodyczne podejście wyniosi ten prastary tradycyjny bęben do roli samowystarczalnego solowego instr mentu. Wydała dotąd 13 albumów i 5 kursów gry na darbuce. Specjalizuje się również w grze na King Kamenche Tarhu, współczesnym hybrydowym instrumencie smyczkowym nawiązującym brzmieniowo, pod względem budowy i stylu gry, do rozmaitych tradycyjnych fideli.

Shingo Masuda to pochodzący z Osaki muzyk grający na tureckim kanun. Od dziecka grał na pianinie i instrumentach perkusyjnych. Kiedy w dorosłym wieku odkrył kanun, całkowicie odmieniło to jego życie. Od tego momentu podróżuje po Turcji, Egipcie, Tunezji i Grecji, studiując ten instrument i zgłębiając muzykę modalną. Najsilniej związał się z Turcją, do której regularnie jeździ występować i studiować - muzykę i język. Występował na całym świecie - zarówno solo, jak i w rozmaitych projektach, w kontekście tradycyjnym jak i z repertuarem eksperymentalnym i jazzowym.

Gościnnie wystąpi z nimi Borys Słowikowski, muzyk i edukator, grający na bębnach obręczowych z tradycji arabsko-żydowskich, które studiuje u Zohara Fresco.

Raquy Danziger - darbuka, kamenche
Shingo Ali Masuda - kanun
gościnnie: Borys Slowikowski - bębny obręczowe

CZAS/MIEJSCE
piątek 6.12, 19:30 / Dragon Social Club
WSTĘP
20 zł / 25 zł w dniu koncertu

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Raquy Danziger & Shingo Masuda
artyści:
Raquy Danziger, Shingo Masuda
Raquy Danziger i Shingo Masuda to muzycy pochodzący z zupełnie różnych kultur, którzy w toku ekslopracji odnaleźli swoje miejsce w tradycjach Turcji i Zachodniej Azji. Na koncercie usłyszymy muzykę klasyczną i tradycyjną z tego obszaru przeplecioną oryginalnymi kompozycjami artystów. Turcja to obszar przenikania i nakładania się na siebie kultur ze wszystkich stron świata, obfitujący w rozmaite tradycje muzyczne. Od dostojnych, powolnych struktur opartych na poezji, po porywiste, dzikie tańce w nieparzystych rytmach. Wpływy żydowskie, romskie, bałkańskie, arabskie, perskie przenikające się ze pozostałościami dawnych imperiów. Harmonie pamiętające czasy bizantyńskie, pieśni i opowieści przywleczone z odległych części Azji… Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-01-22 19:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-22 20:30
miejsce
BaRock Club, Poznań, ul. Wielka 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-23 17:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-23 19:00
miejsce
Pub Mad Max reaktywacja, Poznań,...
wstęp biletowany