Wydarzenia

Trasa promująca płytę

dodano 2024-06-06 19:13:07
rozpoczęcie:
2024-06-11 20:15
miejsce:
SARP Social Club, Poznań, Stary Rynek 56
bilety:

12 stycznia nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazał się debiutancki album Grupy Hizbut Jámm, na czele której stoi gitarzysta Raphael Rogiński. W jej skład wchodzą również: wokalista i gitarzysta Mamadou Ba, grający na korze Noums Dembele oraz znany m.in. z grupy Lotto perkusista Paweł Szpura.

"Hizbut Jámm powstał właściwie w innym świecie - przed wojnami i pandemią" - tłumaczy Rogiński. "Nazwa grupy oznacza Braterstwo Dla Pokoju, a naszą intencją było grać w imię pokoju i współistnienia. Podczas pandemii zespół z oczywistych względów nie koncertował, ale za to nagrał płytę, więc mieliśmy czas, by ją dopracować. Odległe wcześniej problemy świata nagle stały się bliskie, a w konsekwencji nasze założenia stały się bardziej zrozumiałe. Poprzez trans chcemy zbudować przestrzeń, w której wszyscy jesteśmy razem" - dodaje muzyk. Kompozytorem wszystkich utworów jest Rogiński, natomiast teksty w języku wolof napisał Mamadou Ba. "Nie jest to muzyka wprost afrykańska, choć na pewno usłyszysz w niej pewne wpływy. Dla mnie jest to po prostu współczesny zespół, w którym tworzymy nie oglądając się na dzielące nas odległości. To co ważne to spotkanie i odnalezienie tego soundtracku do współczesnego świata" - mówi Raphael. Album został zarejestrowany przez Jacka Trzeszczyńskiego (W Dobrym Tonie Studio). Mastering jest dziełem Wernera Dafeldeckera, który pracował z Rogińskim przy jego solowej płycie "Talan". Za oprawę graficzną odpowiada Dagna Wrażeń.

Hizbut Jámm gra muzykę na wysokim poziomie energetycznym, a jest to muzyka z misją. "To jest wszystko o nadziei, którą chcemy uzyskać poprzez trans. Nadzieja i radość, dotarcie do swojej wewnętrznej świątyni. To zespół w sumie obrzędowy" - dodaje Rogiński, jednocześnie zapewniając, że nie traktuje grupy jak jednorazowy projekt. "To zespół, który jest dla mnie bardzo ważny. Ze wspaniałymi muzykami podróżuje się niesamowicie i tak właśnie jest w Hizbut Jámm. To bezpieczeństwo jest czymś szczególnym, wynika z naszej misji. Umówiliśmy się na coś poważnego,a przy tym uwielbiamy ze sobą grać".

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Hizbut Jamm
artyści:
Raphael Rogiński, Mamadou Ba, Noumassan Dembele, Paweł Szpura
Zespół Hizbut Jámm, powołany przez Raphaela Rogińskiego jest poświęcony kulturze transowej Afryki zachodniej. Członkowie zafascynowani zespołami psychodelicznymi lat 70"z tego regionu są także głęboko osadzeni w tradycjach muzyki źródłowej. Mistyczne teksty, mówiące o silnej odpowiedzialności człowieka za swój los i los świata korespondują z jednostajnym rytmem, dynamiką i zmieniającymi się barwami instrumentów. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Poznań
14.1°C
wschód słońca: 04:28
zachód słońca: 21:21
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Scena na piętrze, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Estrada Poznańska, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-26 19:00
miejsce
Klub Miasto, Poznań, ul. Szewska 20
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-28 11:00
miejsce
Wielkopolskie Centrum Wspierania...
wstęp biletowany