Dar Stalina ma tajemnice - czy wszystkie zostaną rozwikłane?

Na ekranie zobaczymy Billa Pulmana (w roli głównej) oraz Roberta Więckiewicza, Lotte Verbeck , Magdalenę Boczarską. Ale także i słynny „pekin” ma tu do odegrania swoją rolę. Według reżysera Pałac jest magiczny, tajemniczy, dziwny, więc na miejsce akcji nadawał się idealnie, zwłaszcza że potrafi w równym stopniu zachwycać, jak i odrzucać.
Reżyser chętnie opowiada wszystkie miejskie legendy: o tajnych korytarzach prowadzących rzekomo do KC PZPR przy rondzie de Gaulle'a, na Dworzec Centralny czy też do innych, możliwych lub irracjonalnych miejsc. Łukasz Kośmicki potwierdza, że - co sprawdził na własnej skórze - można wyjść z obiektu na ulicę. Nie odkrył jednak żadnego podziemnego tunelu sprawiającego wrażenie długodystansowego przejścia czy przejazdu, bo przecież kto zdecydowałby się na podróż z Warszawy do Berlina piechotą. Reżyser przyznał się, że do miejskich legend dołożył własną konfabulację - przekonał ekipę, że jedne z zamkniętych szczelnie, metalowych drzwi prowadzą do nurtu Wisły.
Wirtualna Polska przypomina, że Pałac Kultury i Nauki nieustannie budzi sprzeczne uczucia. Zdarza się nadal, że ktoś postuluje jego rozebranie z uwagi na jego pochodzenie. Wiele osób uważa, że jako dar od Moskwy jest symbolem naszej powojennej niewoli i zależności od Związku Radzieckiego. Jednak w świetle prawa takie rozważania są pozbawione sensu - rozbiórka nie wchodzi w grę - budynek został w 20017 roku wpisany do rejestru zabytków, zatem jest i będzie pod specjalną ochroną.
Źródło: wp.film