Trwa konkurs dla studentów obieżyświatów

Możliwość odbycia trzymiesięcznego stażu w trzech różnych państwach i kulturach to nagroda dla zwycięzców międzynarodowego konkursu Global Intern. Uczestnicy do 19 kwietnia mogą przesyłać 3-minutowy film lub esej, w którym wyjaśnią, dlaczego powinien zostać laureatem.
REKLAMA

Konkurs Global Intern po raz piąty organizuje EF Education. Biorą w nim udział studenci z całego świata, marzący o podróżach i zdobywaniu doświadczeń w międzynarodowych środowiskach. Główną nagrodą jest trzymiesięczny staż z wynagrodzeniem w trzech różnych miejscach na świecie.

 

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu 3-minutowego video lub eseju, w którym kandydat wykaże, dlaczego właśnie on powinien zostać tegorocznym Global Intern. Na zgłoszenia - filmy lub eseje, po przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń, organizatorzy czekają do 19 kwietnia. W tej chwili w globalnej rywalizacji bierze udział już 130 studentów z Polski. Filmy czworga z nich: Emilii Jankiewicz, Joanny Raduszewskiej, Justyny Gaworskiej oraz Daniela Mnicha, zebrały już ponad 1500 głosów internautów.

 

Laureat zostanie wybrany na podstawie oryginalności aplikacji, liczby głosów oddanych na filmik i rozmowy kwalifikacyjnej. W konkursie przyznana będzie jedna nagroda główna i trzech lokalnych finalistów, którzy otrzymają nagrody specjalne.

 

W pierwszych dwóch miesiącach laureat będzie pracował w jednej z centrali EF w Londynie, Bostonie, Dubaju, Szanghaju lub Zurichu, a następnie w biurze lub szkole EF wybranej spośród 460 placówek na całym świecie. Trzeci miesiąc zwycięzca spędzi na praktykach przy studenckiej organizacji AIESEC. Lokalizację wybierze spośród takich państw jak Indonezja, Kenia, Peru i Sri Lanka.

 

Na uczestników z Polski dodatkowo czekają także nagrody od lokalnych partnerów konkursu: voucher na uczestnictwo w dwudniowym szkoleniu „Postaw na talenty. Zarządzanie sobą na zielonej ścieżce” od Akademii Leona Koźmińskiego; semestralny - 50-godzinny kurs języka angielskiego na wybranym poziomie w szkole języków obcych TFLS oraz możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu językowego IELTS organizowanego przez British Council.

 

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez EF Education First, 80 proc. studentów uważa międzynarodowe doświadczenie za kluczowy element w dążeniu do wymarzonej kariery, natomiast dla osiągnięcia tego celu zdaniem 97 proc. badanych bardzo ważne są umiejętności językowe.

 

„W obecnych czasach studenci są bardzo ambitni i otwarci, jeśli chodzi o przełamywanie barier i międzynarodowe aspiracje. Nasz program Global Intern to wspaniała okazja, by wejść na zawodową ścieżkę i wyróżnić swoje CV spośród tysięcy innych” - mówi dyrektor zarządzający polskiego oddziału EF Barbara Zach.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się pod adresem www.ef.com/globalintern

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ agt/

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-02-18 17:30
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 19:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-21 19:00
miejsce
Pub Mad Max reaktywacja, Poznań,...
wstęp biletowany