27 listopad 2019

Oszukali firmy telekomunikacyjne, usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu

fot. KMP w Poznaniu
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpisywali umowy telekomunikacyjne na firmę i doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tj. telefonami. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im 8 lat więzienia.
REKLAMA

21 listopada br. policjanci otrzymali informacje, że w jednym z centrum handlowych w Poznaniu, dwóch mężczyzn podpisało umowy telekomunikacyjne, powołując się na dane nie swojej firmy. Z informacji które posiadali funkcjonariusze wynikało, że dwóch Wietnamczyków zgłosiło się do jednego z salonu operatora telefonii komórkowej. Posługując się fałszywym dokumentem, podpisali umowę na obywatela Armenii. W ramach zawartej umowy, mężczyźni otrzymywali drogie telefony komórkowe, które najprawdopodobniej sprzedawali.

W wyniku dalszych ustaleń policjantów z Komisariatu Policji Poznań Północ, dwaj Wietnamczycy dokonali takich oszustw także w innych miastach w Polsce, m.in. w Krakowie, Piotrkowie Trybunalskim, czy Wrocławiu, na przełomie 2018/2019 roku. W wyniku ich przestępczej działalności, firmy telekomunikacyjne miały szkody wynoszące kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 37 i 45 lat. W wyniku przeszukania ich miejsca przebywania, policjanci zabezpieczyli 5 drogich telefonów komórkowych, które mogę również pochodzić z oszustw dokonanych w innych salonach operatorów komórkowych.

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Razem usłyszeli 26 zarzutów oszustwa, za które grozi im 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

 

Piotr Garstka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 16:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 19:00
miejsce
Collegium Da Vinci - Aula Artis,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-25 21:00
miejsce
Centrum Kongresowo Dydaktyczne...
wstęp biletowany