30 listopad 2021

Poznań - Zgłosił kradzież auta, której nie było

Poznańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fikcyjną kradzież swojego auta. Sprawca próbował wyłudzić od jednej z firm ubezpieczeniowych odszkodowanie na ponad 270 tys. złotych. Teraz poznaniak odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
REKLAMA

10 sierpnia br. do Komisariatu Policji w Dopiewie zgłosił się 26-letni mężczyzna, który zgłosił kradzież swojego samochodu Audi A7. Jak wynikało z informacji przekazanych policjantom, do przestępstwa miało dojść w Skórzewie, a wartość samochodu została wyceniona na ponad 270 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze już momentu złożenia zawiadomienia mieli pewne podejrzenia, co do wiarygodności informacji przekazanych przez zgłaszającego. Mundurowi szybko ustalili, że mężczyzna boryka się z problemami finansowymi.

Po miesiącu pracy operacyjnej przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Ustalili oni, że do żadnego przestępstwa nie doszło, a zeznania 26-latka były fałszywe. Mundurowi zweryfikowali wstępną wersję wydarzeń i okazało się, że on sam przekazał klucze od swojego samochodu innym osobom, które miały upozorować jego kradzież.

29 września br. mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Łukasz Kędziora/Marta Mróz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2022-03-21 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-25 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Aula UAM, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
wstęp biletowany